Inspiracje z tapetami

Tapety są niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem podczas aranżacji wnętrz. Oprócz tej użyteczności atutem jest też to, że istnieje wiele przepięknych wzorów i kolorów, za sprawią których wnętrze naszego mieszkania będzie zachwycać od pierwszego spojrzenia. Znajdują one zastosowanie nie tylko w domach, ale także w innych miejscach, na przykład w pomieszczeniach biurowych oraz w hotelach, gdzie wyznaczają styl wystroju. Naklejenie tapet na ściany odświeży wnętrze i uczyni je oryginalnym. Ogromny wybór wzorów, kolorów oraz rodzajów tapet to tylko jedna z jej zalet. Pozwala on na dopasowanie ścian do oczekiwanych rezultatów i uczynienie wnętrza takim, o jakim być może marzyliśmy. Tylko od nas zależy, jak urządzimy pomieszczenie.

Tapetowanie pomieszczeń znowu zyskuje na popularności. Pomysłów na aranżacje wnętrz z użyciem tapet jest tyle, ile ludzi, którzy się na nie decydują. Można w fantazyjny sposób dopełnić wygląd pomieszczeń i wysunąć na prowadzenie styl przewodni. W salonach, pokojach dziennych bardzo często wykorzystuje się fototapety. Za ich sprawą można optycznie powiększyć pomieszczenie. Poza tym jest to miejsce, od którego oczekujemy, że wywoła w nas poczucie relaksu i pomoże nam wypocząć, dlatego też wybór pięknego zdjęcia, przedstawiającego krajobraz sprawdzi się tu doskonale. Ostatnimi czasy króluje trend łączenia tego typu obrazów z jasnymi i przejrzystymi wnętrzami. Coraz chętniej również korzystamy z możliwości umieszczenia na ścianie w formie tapety zdjęć naszej rodziny. Ukaże to nasze więzi w bliźnimi i będzie przypominać nam o nich na każdym kroku, informując także gości o uczuciach, jakie nas z nimi łączą. Realistyczne wzory fototapet wspaniale nadają się do pokoju dziecięcego. Każdemu maluchowi z pewnością spodobają się postaci z bajek, z którymi będzie się budził i zasypiał co dnia. Jest to też pomysłowe rozwiązanie, jeśli chcemy sprawić, by nasza łazienka zyskała wyjątkowość i kojący nastrój. Poczujemy się odprężeni, jeśli biorąc kąpiel, będziemy widzieć przed sobą na przykład krajobraz wybrzeża.

W łazience świetnie sprawdzą się także tapety winylowe. Są one odporne na ścieranie, dlatego nie niszczą się, mimo obecnej w tym pomieszczeniu wilgoci. Do wyboru mamy różne wzory. Możemy postawić tutaj na klasykę- na ścianie świetnie będzie wyglądać tapeta z wzorem na kształt kafelków. Materiał winylowy pozwala na aplikację tego rodzaju tapet w kuchni, gdzie nieodłącznym elementem jest konieczność częstego sprzątania. Powierzchnia ściany za sprawą tego trwałego materiału nie zniszczy się wizualnie ani strukturalnie. Od jakiegoś czasu istnieje trend na napisy w kuchni. Tapeta z wypisanymi cytatami czy rodzajami kaw podbija serca zwolenników nieszablonowych rozwiązań.

Sypialnia to miejsce, w którym po całym dniu możemy odpocząć i zapomnieć o wszystkich troskach, dlatego jej wnętrze musi być spokojne, lekkie. W relaksowaniu się i ucieczce od natrętnych myśli pomogą nam jasne tapety z kwiatowym wzorem, które dadzą efekt delikatności. Inaczej sprawa ma się w pomieszczeniami biurowymi i wszystkimi tymi, które przeznaczone są do pracy i wzmożonej koncentracji. Tu niezawodna będzie tapeta w strukturalny wzór, która poprawi nasze skupienie i wytęży umysł.