Czy rolety rzymskie nadają się do każdego pomieszczenia?

Fakty są takie, że obecnie coraz więcej osób decyduje się właśnie na rolety rzymskie. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat? W takim razie poświęć kilka chwil na zapoznanie się z popełnionym przez nas wpisem.

Czym cechują się rolety rzymskie?

Popularność takich elementów dekoracyjnych nie jest przypadkowa. Ludzie decydują się na rolety rzymskie z różnych względów. M.in. chodzi po prostu o to, by zapewnić sobie efektywną walkę z nadmiarem promieni słonecznych. Masz już dość tego problemu? Słońce (przenikające do rozmaitych pomieszczeń w Twoim domu albo mieszkaniu) powoduje, że nie możesz swobodnie funkcjonować? Praca, a nawet odpoczynek są utrudnione? W takiej sytuacji warto postawić na rolety rzymskie, które eliminują zbyt szybkie nagrzewanie się pomieszczeń. Na dodatek są to dekoracje okienne solidne i trwałe. Cechują się wszechstronnością, gdyż pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych. Bez przeszkód można zdecydować się na rolety rzymskie pod kątem gabarytów, kolorów, zastosowanego wykończenia itp. O czym jeszcze nie powinno się zapominać? Są to artykuły eleganckie i stosunkowo tanie. Dla wielu osób jest to zatem bardzo dobra inwestycja własnych pieniędzy.

Gdzie mogą być używane?

Rolety rzymskie są uważane za bardzo uniwersalne. W sklepach z tym właśnie opisywanym dzisiaj asortymentem można zdecydować się na różne opcje. Klienci mają okazję wybrać rozmaite wymiary, kolory, wzornictwo. To powoduje, że rolety rzymskie nadają się do każdego pomieszczenia. Bardzo dobrze sprawdzają się np. w kuchni. Pomagają stworzyć rodzinną i przytulną atmosferę, która w czasie przygotowywania posiłków (a potem ich spożywania) jest istotna. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zamontować rolety rzymskie w salonie. Możesz bowiem wybrać elementy wyposażenia wykonane z częściowo transparentnej tkaniny, która cechuje się tym, iż przepuszcza – do danego pomieszczenia – relatywnie dużo promieni słonecznych. Równocześnie te modele zapewniają odpowiednią prywatność. Dodatkowo rolety rzymskie mogą być z powodzeniem zastosowane w łazienkach. Są coraz częściej instalowane nie tylko w domach, mieszkaniach, ale również w biurach, czy wielu lokalach usługowych. Wysokiej klasy producenci gwarantują możliwość skorzystania z rolet na wymiar. Pasują one na poddaszach, w oknach dachowych i wszędzie tam, gdzie kształty są dość nietypowe.

Jak można zamontować rolety rzymskie?

Ten temat też nie stanowi żadnego problemu. Okazuje się, że rolety rzymskie mogą być zamontowane szybko i dokładnie. I to przy pomocy kilku metod. Jedną z nich jest montaż do sufitu. O czym trzeba tutaj wspomnieć? W tym przypadku szerokość rolety powinna być większa o około 10-20 cm od szerokości wnęki okiennej. Do wysokości wnęki należy też dodać całą wysokość nadproża. Alternatywą jest montaż do ściany (nad oknem). W tym przypadku szerokość rolety też powinna być większa o kilkanaście cm w porównaniu do szerokości wnęki okiennej. Do wysokości wnęki trzeba dodać 25-30 cm. Innym sposobem jest montaż przy szybie do ramy okiennej. Tutaj wysokość to parametr określający wysokość ramy okiennej. Z kolei szerokość rolety to szerokość szyby i odległość do klamki (pomnożona przez dwa).

Sposoby sterowania

Aktualnie można kupić rozmaite rolety rzymskie. Także pod względem sposobu sterowania. Ta czynność nikomu nie sprawia żadnych problemów. Może być wykonana np. za pomocą łańcuszka (do wyboru są rozmaite kolory, aby aranżacja była w 100% harmonijna). Jaka jest alternatywa? To sterowanie elektryczne.

Tags: