Karnisze

Karnisze – Nasza firma dostarcza swoim Klientom różne gotowe rozwiązania do aranżacji wnętrz. w naszej ofercie posiadamy również nowoczesne karnisze. Pochodzące od czołowych polskich i zagranicznych producentów, zapewniają doskonałą jakość wykonania, atrakcyjny wygląd i wysoką funkcjonalność. Robiąc zakupy w naszym sklepie w Warszawie mają Państwo pewność, że dokonany wybór będzie właściwy.

Karnisze Ardeko

W naszym asortymencie znajdą Państwo wiele rodzajów karniszy. Ofertę otwierają niezwykle popularne karnisze drążkowe wykorzystywane w różnych stylistycznie wnętrzach. Wykonane ze stali lub mosiądzu, wkomponują się zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych aranżacji.

Naszymi głównymi dostawcami są firmy Interstil, Forest, Casa Valentina, Buesche, Blome, Zegar, Scaglioni. Dużą część oferowanych przez nas karniszy mogą Państwo zobaczyć u nas na ekspozycji w salonie. Posiadamy również mnóstwo katalogów orz próbników.

Nasza oferta zawiera również większość karniszy elektrycznych dostępnych na rodzimym rynku: Somfy Glydea, Irismo, Movelite , Forest FMS i shuttle, Torro, Triq. Produkty te, sterowane przy pomocy pilota lub odpowiedniego przełącznika, zapewniają wygodę, atrakcyjny wygląd i wiele możliwości.

Ardeko Karnisze Interstil
Ardeko Karnisze
Ardeko Karnisze Interstil

Karnisze to wydawałoby się niepozorny produkt, lecz w rzeczywistości stanowi bardzo ważną część dekoracji okiennej. Karnisze dzielą się na różne typy i warianty. Obok kilka słów na temat ich rodzajów, podobieństw i różnic:

Interstil Warszawa
csm_Phantom20-01_internet__02_7af2e57b38
Interstil Warszawa
Ardeko Karnisze linkowe
Ardeko Karnisze
karnisze elektryczne Warszawa

Karnisze drążkowe

Kolejnym kryterium na podstawie którego wyróżniamy kategorie karniszy, jest sposób w jaki mocujemy na nich zasłony i firany. Jednym z najczęściej wybieranych, tradycyjnych rodzajów są karnisze drążkowe, na których zasłony są mocowane za pomocą specjalnych taśm lub oczek. W katalogach producentów mamy obecnie duży wybór karniszy drążkowych drewnianych, metalowych oraz wykonanych z postarzanego mosiądzu, o różnych kształtach i wielkościach, dzięki czemu można z łatwością wybrać produkt pasujący praktycznie do każdej aranżacji wnętrza, od rustykalnej po nowoczesną.

Karnisze ścienne oraz sufitowe

Jednym z najważniejszych kryteriów różnicujących karnisze jest sposób ich mocowania. Najpopularniejsze rodzaje to obecnie karnisze ścienne oraz sufitowe, z których pierwsze są przymocowywane tuż nad ramą okienną, bezpośrednio do ściany. W tej kategorii możemy wyróżnić karnisze ścienne metalowe oraz drewniane, w zależności od materiału, z którego zostały wykonane.  Z kolei karnisze sufitowe mocowane są do sufitu tuż nad oknem. Wybór sposobu mocowania powinien być uzależniony przede wszystkim od możliwości aranżacyjnych, w tym od wielkości przestrzeni pomiędzy górną ramą okienną a sufitem oraz tego, jakie karnisze będą pasowały do planowanej dekoracji okna.

Karnisze szynowe oraz linkowe

Nieco mniej popularne, ale równie praktyczne, są karnisze szynowe, na których mocujemy firany za pomocą żabek lub specjalnych uchwytów. Ten rodzaj karniszy doskonale sprawdza się do dużych okien, ponieważ szyna jest drożna na całej długości, dzięki czemu możemy jednym ruchem zasłonić całe okno. Zaletą karniszy szynowych jest także możliwość dostosowania ich kształtu do pomieszczeni, dzięki czemu dobrze sprawdzają się przy oknach narożnych i wykuszowych, gdzie karnisze drążkowe nie zawsze sobie radzą. Ostatni rodzaj to karnisze linkowe, w których zasłony i firany są umieszczane na cienkiej lince. To bardzo nowoczesny typ karniszy, który dobrze pasuje do wnętrz w stylu minimalistycznym, ponieważ delikatna i z reguły nie rzucająca się w oczy linka nie dominuje dekoracji okna.

Karnisze podwójne i pojedyncze

Karnisze podwójne to produkt, który umożliwia zamocowanie zasłonki oraz firanki. To praktyczne rozwiązanie w pomieszczeniach o tradycyjnym oraz rustykalnym wystroju, w których dekoracja okna składa się z delikatnej firany oraz nieco cięższej, nie przepuszczającej światła zasłony. Z kolei karnisze pojedyncze są często wybierane w aranżacjach nowoczesnych oraz inspirowanych trendem skandynawskim, w których stosuje się tylko firanę lub tylko zasłonkę.

Karnisze Elektryczne

Karnisze elektryczne to nowoczesne i wygodne rozwiązanie do sterowania zasłonami czy firankami. Wyposażone w silnik, umożliwiają zdalne sterowanie za pomocą pilota lub przycisku na ścianie. Idealne do przestrzeni biurowych, sal konferencyjnych oraz dużych salonów. Dla pełnej informacji o korzyściach karniszy elektrycznych, odwiedź dedykowaną stronę – KLIK.

Na karniszach różnych typów istnieje wiele sposobów umocowania tkanin. Opowiedz nam o swojej wizji,
a my pomożemy ci osiągnąć zamierzony efekt.

Poniżej krótko omawiamy najbardziej popularne sposoby upięcia tkanin do karniszy.

Żabka

Zazwyczaj wykonane z metalu lub plastiku, żabki mogą być montowane zarówno na szynie, jak i na kółkach. Nie wymagają wszywania taśmy w tkaniny, co sprawia, że są praktycznym rozwiązaniem. Popularne we wnętrzach rustykalnych, ze względu na tradycyjne zdobienia w metalu.

Ślimaki, Agrafki, rolki, widły

Powyższe zaczepy umożliwiają zawieszenie na karmniszu tkaniny udrapowanej specjalną taśmą. Najczęściej stosowanym obecnie typem taśmy układającej jest taśma wave, która w atrykcyjny sposób faluję tkaninę.

microflex lub flex

To kolejny popularny system mocowania, charakteryzujący się upięciem tkaniny w stałe fałdy (elementy te są wszyte bezpośrednio w materiał) oraz możliwością regulacji wysokości zasłony (np. w przypadku nierównej podłogi). Zastosowanie tej metody pozwala również na wyeksponowanie tzw. raportu tkaniny – czyli jej wzoru.

Jesteśmy tutaj, aby dostarczyć inspiracji, wskazówek i rozwiązań, abyś mógł realizować swoje pomysły z łatwością i satysfakcją. Naszym celem jest tworzenie przestrzeni, gdzie Twoje wizje stają się rzeczywistością.

Zapraszamy do zapoznania się poniżej z galerią popularnych marek, które reprezentujemy.

Karnisze Casa Valentina

Karnisze BUESCHE

Karnisze Scaglioni

Kontakt Ardeko Warszawa