Karnisze elektryczne

KARNISZE ELEKTRYCZNE WARSZAWA na akumulator

Karnisze elektryczne są coraz częściej wykorzystywane w dekoracjach okien. Wywodzą się one z sal konferencyjnych, teatrów oraz muzeów, ale obecnie znajdują zastosowanie w mieszkaniach i domach prywatnych.

Wybierając karnisze elektryczne warto poświęcić czas zarówno na dobranie odpowiedniej funkcjonalności, jak i najlepszej stylistyki. Tylko takie połączenie zapewni nam najlepszy efekt.

Na co zwrócić uwagę wybierając karnisze elektryczne?

W ofercie Ardeko można znaleźć wiele rodzajów karniszy elektrycznych, wśród których każdy znajdzie odpowiednią propozycję dla siebie. Dostępnych jest wiele rozwiązań technicznych, takich jak różne rodzaje silników elektrycznych o różnej mocy, sposoby sterowania zasłonami, a także możliwości ich mocowania. Warto zarezerwować sobie czas na rozmowę z konsultantem, który wybierze najlepsze karnisze elektryczne do naszych potrzeb. Przed rozmową należy przygotować sobie odpowiedzi na podstawowe pytania, takie jak: czy chcemy sterować ruchem zasłon za pomocą pilota czy też przełącznika umieszczonego w ścianie, czy zasłony mają się przesuwać w jedną stronę, czy też kurtynowo, w obie strony, a także jaki rodzaj zasłon będziemy wykorzystywać, ponieważ ich waga ma duże znaczenie podczas wyboru karniszy elektrycznych. Ważną kwestią jest również kształt, wielkość oraz położenie okien, których dekoracje planujemy. W przypadku dużych, narożnych oraz tarasowych okien warto wybrać dobrej jakości zasłony automatyczne, które ułatwią obsługę zasłon i będę w stanie utrzymać dość dużą wagę.

karnisze elektryczne Warszawa

Jakie są najlepsze karnisze elektryczne?

Warto wybrać produkt wysokiej jakości, który posłuży przez długie lata i będzie jak najmniej awaryjny. Na rynku jest dostępnych wiele produktów o dobrej relacji jakości do ceny, praktycznie na każdą kieszeń, pozwalających wybrać najlepsze karnisze elektryczne. Warto zwrócić uwagę między innymi na pracę silnika elektrycznego: czy jest ona cicha i nie będzie zakłócała codziennych czynności? Bardzo ciekawą opcją jest funkcja miękkiego startu i stopu, dzięki której zasłona nie „buja się” pod wpływem gwałtownego szarpnięcia napędu. Warto także zwrócić uwagę na to, czy karnisze elektryczne mają także opcję sterowania ręcznego: może okazać się to bardzo przydatne w przypadku braku zasilania elektrycznego lub awarii napędu.

Jakie jest zastosowanie zasłon elektrycznych?

Karnisze elektryczne są obecnie coraz bardziej popularne, a co za tym idzie, dostępne są wersje dopasowane do większości trendów aranżacyjnych. Trudno obecnie wyobrazić sobie dekorację dużych okien w przeszklonych budynkach lub w loftach z bardzo wysokimi oknami bez systemu automatycznego sterowania zasłonami. Karnisze elektryczne sprawdzają się we wszelkiego rodzaju nowoczesnych wnętrzach i aranżacjach, także w modnym stylu skandynawskim i minimalistycznym. Dostępne są w wielu kolorach: klasycznie białym, w odcieniach drewna, a także metalu, dzięki czemu sprawdzą się w każdej aranżacji. Na wielbicielu stylu glamour czekają karnisze elektryczne ozdobione brokatem i kryształkami, z kolei w pomieszczeniach utrzymanych w klimacie rustykalnym można zastosować wersję wykonaną z matowego drewna.

Jakie są sposoby sterowania karniszami?

Z systemów opartych o KNX możemy sterować większością karniszy bezpotencjałowo lub fazowo. Niektóre karnisze mają również specjalne bramki umożliwiające pełną komunikację zwrotną

IR

Sterowanie podczerwienią jest w tej chwili rzadko stosowane, ale czasem jest konieczne do integracji ze starszymi systemami automatyki lub pilotami uniwersalnymi

RTS to standard sterowania radiowego stosowany przez firmę Somfy w swoich produktach

Wired

Prawie każdy karnisz możemy wysterować przewodowo. Dużo modeli karniszy posiada funkcję Touch Motion umożliwiającą uruchomienie karnisza przez pociągnięcie za zasłonę – wymaga to podpięcia stałego zasilania

Z-wave to bardzo popularny w ostatnich latach standard bezprzewodowego zarządzania budynkiem. Korzystają z niego takie systemy jak np: Fibaro czy Vera

Karnisz z wbudowanym wi-fi to najprostszy sposób na prostą automatykę. Umożliwia nam podpięcie karnisza do domowej sieci wi-fi i sterowanie poprzez dedykowaną aplikację.

KArnisze elektryczne Forest Shuttle Warszawa
Forest Karnisze

Forest to Holenderski producent szyn karniszowych działający w 75 krajach. Bardzo dobry stosunek ceny do jakości. 10 lat gwarancji na silniki. Możliwość zabudowy karniszy w suficie. Najmniejszy dostępny na rynku promień gięcia karniszy (r=20cm)

forest_shuttle

Każdy karnisz elektryczny, jaki znalazł się w ofercie Firmy Forest, może być zaopatrzony w odpowiednią wersję silnika. Są to silniki o różnej mocy i różnym momencie obrotowym – w ten sposób możemy dopasować moc urządzenia do własnych potrzeb i oczekiwań. Wszystkie karnisze elektryczne, mogą być sterowane za pomocą wygodnego i prostego w obsłudze pilota, gwarantując płynność obsługi firan i zasłon, bez konieczności podchodzenia do okna. Część modeli dzięki odbiornikom Z-wave może być sterowane tabletem lub smartfonem. Silniki Shuttle posiadają wbudowaną funkcję Touch Impuls pozwalającą na uruchomienie napędu pociągnięciem tkaniny.

Forest-diamond-pilot
 • Piloty Forest Diamond dostępne są w kolorach: białym i czarnym
 • współpracują z odbiornikami Multi RF
 • możliwość zaprogramowania 15 kanałów
 • sterowanie radiowe High Frequency RF, zasięg do 30 metrów
 • ścienna magnetyczna podstawa do zawieszenia pilota
 • płaski panel dotykowy bez wystających klawiszy
 • unikalny design!
Forest-przelacznik_z_timerem

Przełącznik Radiowy z timerem

 • Timer Forest Multi 520100X481
 • obsługuje 15 kanałów
 • Zakres transmisji w pomieszczeniu maks. 30 m
 • Maks. 3 punkty odmierzania czasu dla otwierania i zamykania
karnisze elektryczne Buesche

Dla tych , którzy potrzebują eleganckiej wersji karnisza elektrycznego

karnisz elektryczny montowany do ściany
Karnisz elektryczny Somfy Warszawa
szyna sufitowa elektryczna Somfy
Karnisz elektryczny montowany do ściany
Karnisz elektryczny z silnikiem Forest Shuttle
Karnisz elektryczny z silnikiem Forest Shuttle
Karnisz elektryczny z silnikiem Forest Shuttle

Karnisze Buesche TECDOR IQ to jedno z niewielu rozwiązań łączących estetykę karniszy drążkowych i funkcjonalność karniszy elektrycznych.
Do napędzania tych karniszy można wykorzystać silnik Forest lub Somfy. Tecdor IQ może być mocowany do ściany lub do sufitu (uchwyty w kilku rozmiarach). Karnisze te mogą być sterowane za pomocą pilota lub przełącznika. Możliwe jest też podłączenie do automatyki budynku oraz integracja z systemami bezprzewodowymi

Karnisze elektryczne Somfy

Movelite WireFree 35 RTS – napęd do karniszy zasilany z akumulatora i sterowany radiowym systemem sterowania RTS

Karnisz elektryczny SOmfy Mowelite wirefree 35 rts

Jest rozwiązaniem w pełni bezprzewodowym, nie ma potrzeby korzystania z usług elektryka.
Błyskawiczna instalacja w ciągu kilku minut. Idealny do automatyzacji trudno dostępnych zasłon okiennych, oferując rozwiązania w obszarach, gdzie możliwość wykonania okablowania może być wyzwaniem.

karnisze elektryczne Warszawa Ardeko Somfy Movelite 35 RTS

Bezprzewodowy napęd do automatyzacji zasłon, typu Plug & Play. Nie wymaga wysiłku do obsługi. Jest przy tym komfortowy. Charakteryzuje się cichą pracą.
Miękki start i miękki stop umożliwia ochronę materiału.

Ładowanie przez złącze Micro USB

szyna_Glydea

Karnisze Somfy Movelite mają taki sam kształt szyny jak mocniejsza wersja Glydea. Gięcie szyn nie jest zalecane.

Maksymalna szerokość karnisza akumulatorowego to 600cm

5latgwarancji

Kupując u nas produkty Somfy możesz zarejestrować je i uzyskać przedłużoną gwarancję bezpośrednio od producenta – całkowicie za darmo. Rejestracja zajmie niecałe 5 minut, a przedłuży Twoją gwarancję nawet do 5 lat.

Somfy_Situo_Piloty

Pilot Somfy występuje w wersji 1-kanałowej lub 4-kanałowej. Dostępny w kilku wersjach kolorystycznych

SMOOVE_OC_IO

Bezprzewodowe radiowe sterowanie RTS napędem pozwala na wykorzystanie całej rodziny nadajników i pilotów RTS. Niepotrzebne okablowanie pomiędzy punktem sterowania i napędem. Na zdjęciu przełącznik Somfy Smoove

Napędy SOMFY GLYDEA i ULTRA

W rodzinie karniszy Glydea mamy kilka napędów różniących się mocą i sposobem sterowania. Dzięki temu możemy dopasować karnisz do potrzeb klienta

Napęd Glydea 60e WT

karnisz_glydea2

Zaawansowany model w rodzinie Glydea. Oferta dla różnego typu ciężkich zasłon. Sterowanie fazowe 230V

Glydea 60e DCT

odbiornik-radiowy_glydea

Inteligentny i cichy napęd dla różnego rodzaju zasłon. Sterowanie bezpotencjałowe lub radiowe przez dodatkowy moduł RTS. Komfort bez wysiłku – Cicha praca – Bardzo łatwe przesuwanie osłon Technologia RTS daje dodatkowe korzyści – Jednym kliknięciem przycisku „my” można ustawić osłonę w uprzednio zaprogramowanej pozycji Zabezpieczenie zasłony – Łagodne rozpoczęcie i zatrzymanie ruchu zabezpieczają materiał zasłony Integracja z wyglądem wnętrza – Elementy prowadzące zasłonę pozwalają na brak prześwitów – Napęd można zamontować tak, aby schować go w podwieszanym suficie. – Przewody są niewidoczne – Ustawiane położenia krańcowe

Napęd Glydea 35e DCT

Somfy

Przeznaczony do zasłon o ciężarze do 35 kg i szerokości do 10 m. Możliwość zastosowania sterowania radiowego RTS, lub innego: bezpotencjałowego lub za pomocą nadajnika podczerwieni przez wbudowane gniazdo RJ.

Napęd Glydea 35e WT

Glydea_35e_

Napęd ze sterowaniem przewodowym do karnisza Glydea. Przeznaczony do zasłon o ciężarze do 35 kg i szerokości do 10 m. Zabezpieczenie przed zerwaniem zasłony przez pociągnięcie – napęd nie posiada hamulca. Położenia krańcowe określane przeciążeniowo. Możliwość regulacji prędkości napędu.

Chcesz sterować karniszami z dowolnego miejsca na Świecie??

Somfy Tahoma Warszawa