Karnisze elektryczne

Ardeko ralizacja Podwarszawska rezydencja.

Karnisze elektryczne są coraz częściej wykorzystywane w dekoracjach okien. Wywodzą się one z sal konferencyjnych, teatrów oraz muzeów, ale obecnie znajdują zastosowanie w mieszkaniach i domach prywatnych.

Wybierając karnisze elektryczne warto poświęcić czas zarówno na dobranie odpowiedniej funkcjonalności, jak i najlepszej stylistyki. Tylko takie połączenie zapewni nam najlepszy efekt.

Irismo_Ambiance

Na co zwrócić uwagę wybierając karnisze elektryczne

W ofercie Ardeko można znaleźć wiele rodzajów karniszy elektrycznych, wśród których każdy znajdzie odpowiednią propozycję dla siebie. Dostępnych jest wiele rozwiązań technicznych, takich jak różne rodzaje silników elektrycznych o różnej mocy, sposoby sterowania zasłonami, a także możliwości ich mocowania. Warto zarezerwować sobie czas na rozmowę z konsultantem, który wybierze najlepsze karnisze elektryczne do naszych potrzeb. Przed rozmową należy przygotować sobie odpowiedzi na podstawowe pytania, takie jak: czy chcemy sterować ruchem zasłon za pomocą pilota czy też przełącznika umieszczonego w ścianie, czy zasłony mają się przesuwać w jedną stronę, czy też kurtynowo, w obie strony, a także jaki rodzaj zasłon będziemy wykorzystywać, ponieważ ich waga ma duże znaczenie podczas wyboru karniszy elektrycznych. Ważną kwestią jest również kształt, wielkość oraz położenie okien, których dekoracje planujemy. W przypadku dużych, narożnych oraz tarasowych okien warto wybrać dobrej jakości zasłony automatyczne, które ułatwią obsługę zasłon i będę w stanie utrzymać dość dużą wagę.

Ardeko ralizacja Podwarszawska rezydencja.

Jakie są najlepsze karnisze elektryczne?

Warto wybrać produkt wysokiej jakości, który posłuży przez długie lata i będzie jak najmniej awaryjny. Na rynku jest dostępnych wiele produktów o dobrej relacji jakości do ceny, praktycznie na każdą kieszeń, pozwalających wybrać najlepsze karnisze elektryczne. Warto zwrócić uwagę między innymi na pracę silnika elektrycznego: czy jest ona cicha i nie będzie zakłócała codziennych czynności? Bardzo ciekawą opcją jest funkcja miękkiego startu i stopu, dzięki której zasłona nie „buja się” pod wpływem gwałtownego szarpnięcia napędu. Warto także zwrócić uwagę na to, czy karnisze elektryczne mają także opcję sterowania ręcznego: może okazać się to bardzo przydatne w przypadku braku zasilania elektrycznego lub awarii napędu.

karnisze elektryczne Warszawa

Jakie jest zastosowanie zasłon elektrycznych?

Karnisze elektryczne są obecnie coraz bardziej popularne, a co za tym idzie, dostępne są wersje dopasowane do większości trendów aranżacyjnych. Trudno obecnie wyobrazić sobie dekorację dużych okien w przeszklonych budynkach lub w loftach z bardzo wysokimi oknami bez systemu automatycznego sterowania zasłonami. Karnisze elektryczne sprawdzają się we wszelkiego rodzaju nowoczesnych wnętrzach i aranżacjach, także w modnym stylu skandynawskim i minimalistycznym. Dostępne są w wielu kolorach: klasycznie białym, w odcieniach drewna, a także metalu, dzięki czemu sprawdzą się w każdej aranżacji. Na wielbicielu stylu glamour czekają karnisze elektryczne ozdobione brokatem i kryształkami, z kolei w pomieszczeniach utrzymanych w klimacie rustykalnym można zastosować wersję wykonaną z matowego drewna.

Jakie są sposoby sterowania karniszami?

Z systemów opartych o KNX możemy sterować większością karniszy bezpotencjałowo lub fazowo. Niektóre karnisze mają również specjalne bramki umożliwiające pełną komunikację zwrotną

IR

Sterowanie podczerwienią jest w tej chwili rzadko stosowane, ale czasem jest konieczne do integracji ze starszymi systemami automatyki lub pilotami uniwersalnymi

RTS to standard sterowania radiowego stosowany przez firmę Somfy w swoich produktach

Wired

Prawie każdy karnisz możemy wysterować przewodowo. Dużo modeli karniszy posiada funkcję Touch Motion umożliwiającą uruchomienie karnisza przez pociągnięcie za zasłonę – wymaga to podpięcia stałego zasilania

Z-wave to bardzo popularny w ostatnich latach standard bezprzewodowego zarządzania budynkiem. Korzystają z niego takie systemy jak np: Fibaro czy Vera

Karnisz z wbudowanym wi-fi to najprostszy sposób na prostą automatykę. Umożliwia nam podpięcie karnisza do domowej sieci wi-fi i sterowanie poprzez dedykowaną aplikację.

KArnisze elektryczne Forest Shuttle Warszawa
Forest Karnisze

Forest to Holenderski producent szyn karniszowych działający w 75 krajach. Bardzo dobry stosunek ceny do jakości. 10 lat gwarancji na silniki. Możliwość zabudowy karniszy w suficie. Najmniejszy dostępny na rynku promień gięcia karniszy (r=20cm)

forest_shuttle

Każdy karnisz elektryczny, jaki znalazł się w ofercie Firmy Forest, może być zaopatrzony w odpowiednią wersję silnika. Są to silniki o różnej mocy i różnym momencie obrotowym – w ten sposób możemy dopasować moc urządzenia do własnych potrzeb i oczekiwań. Wszystkie karnisze elektryczne, mogą być sterowane za pomocą wygodnego i prostego w obsłudze pilota, gwarantując płynność obsługi firan i zasłon, bez konieczności podchodzenia do okna. Część modeli dzięki odbiornikom Z-wave może być sterowane tabletem lub smartfonem. Silniki Shuttle posiadają wbudowaną funkcję Touch Impuls pozwalającą na uruchomienie napędu pociągnięciem tkaniny.

Forest-diamond-pilot
 • Piloty Forest Diamond dostępne są w kolorach: białym i czarnym
 • współpracują z odbiornikami Multi RF
 • możliwość zaprogramowania 15 kanałów
 • sterowanie radiowe High Frequency RF, zasięg do 30 metrów
 • ścienna magnetyczna podstawa do zawieszenia pilota
 • płaski panel dotykowy bez wystających klawiszy
 • unikalny design!
Forest-przelacznik_z_timerem

Przełącznik Radiowy z timerem

 • Timer Forest Multi 520100X481
 • obsługuje 15 kanałów
 • Zakres transmisji w pomieszczeniu maks. 30 m
 • Maks. 3 punkty odmierzania czasu dla otwierania i zamykania
karnisze elektryczne Buesche

Dla tych, którzy potrzebują eleganckiej wersji karnisza elektrycznego

karnisz elektryczny montowany do ściany
Karnisz elektryczny Somfy Warszawa
szyna sufitowa elektryczna Somfy
Karnisz elektryczny montowany do ściany
Karnisz elektryczny z silnikiem Forest Shuttle
Karnisz elektryczny z silnikiem Forest Shuttle
Karnisz elektryczny z silnikiem Forest Shuttle

Karnisze Buesche TECDOR IQ to jedno z niewielu rozwiązań łączących estetykę karniszy drążkowych i funkcjonalność karniszy elektrycznych.
Do napędzania tych karniszy można wykorzystać silnik Forest lub Somfy. Tecdor IQ może być mocowany do ściany lub do sufitu (uchwyty w kilku rozmiarach). Karnisze te mogą być sterowane za pomocą pilota lub przełącznika. Możliwe jest też podłączenie do automatyki budynku oraz integracja z systemami bezprzewodowymi

Karnisze elektryczne Somfy

Movelite WireFree 35 RTS – napęd do karniszy zasilany z akumulatora i sterowany radiowym systemem sterowania RTS

Karnisz elektryczny SOmfy Mowelite wirefree 35 rts

Jest rozwiązaniem w pełni bezprzewodowym, nie ma potrzeby korzystania z usług elektryka.
Błyskawiczna instalacja w ciągu kilku minut. Idealny do automatyzacji trudno dostępnych zasłon okiennych, oferując rozwiązania w obszarach, gdzie możliwość wykonania okablowania może być wyzwaniem.

karnisze elektryczne Warszawa Ardeko Somfy Movelite 35 RTS

Bezprzewodowy napęd do automatyzacji zasłon, typu Plug & Play. Nie wymaga wysiłku do obsługi. Jest przy tym komfortowy. Charakteryzuje się cichą pracą.
Miękki start i miękki stop umożliwia ochronę materiału.
Ładowanie przez złącze Micro USB

szyna_Glydea

Karnisze Somfy Movelite mają taki sam kształt szyny jak mocniejsza wersja Glydea. Gięcie szyn nie jest zalecane.
Maksymalna szerokość karnisza akumulatorowego to 600cm

5latgwarancji

Kupując u nas produkty Somfy możesz zarejestrować je i uzyskać przedłużoną gwarancję bezpośrednio od producenta – całkowicie za darmo. Rejestracja zajmie niecałe 5 minut, a przedłuży Twoją gwarancję nawet do 5 lat.

Somfy_Situo_Piloty

Pilot Somfy występuje w wersji 1-kanałowej lub 4-kanałowej. Dostępny w kilku wersjach kolorystycznych

SMOOVE_OC_IO

Bezprzewodowe radiowe sterowanie RTS napędem pozwala na wykorzystanie całej rodziny nadajników i pilotów RTS. Niepotrzebne okablowanie pomiędzy punktem sterowania i napędem. Na zdjęciu przełącznik Somfy Smoove

Napędy SOMFY GLYDEA i ULTRA

W rodzinie karniszy Glydea mamy kilka napędów różniących się mocą i sposobem sterowania. Dzięki temu możemy dopasować karnisz do potrzeb klienta

Napęd Glydea 60e WT

karnisz_glydea2

Zaawansowany model w rodzinie Glydea. Oferta dla różnego typu ciężkich zasłon. Sterowanie fazowe 230V

Glydea 60e DCT

odbiornik-radiowy_glydea

Inteligentny i cichy napęd dla różnego rodzaju zasłon. Sterowanie bezpotencjałowe lub radiowe przez dodatkowy moduł RTS. Komfort bez wysiłku – Cicha praca – Bardzo łatwe przesuwanie osłon Technologia RTS daje dodatkowe korzyści – Jednym kliknięciem przycisku „my” można ustawić osłonę w uprzednio zaprogramowanej pozycji Zabezpieczenie zasłony – Łagodne rozpoczęcie i zatrzymanie ruchu zabezpieczają materiał zasłony Integracja z wyglądem wnętrza – Elementy prowadzące zasłonę pozwalają na brak prześwitów – Napęd można zamontować tak, aby schować go w podwieszanym suficie. – Przewody są niewidoczne – Ustawiane położenia krańcowe

Napęd Glydea 35e DCT

Somfy

Przeznaczony do zasłon o ciężarze do 35 kg i szerokości do 10 m. Możliwość zastosowania sterowania radiowego RTS, lub innego: bezpotencjałowego lub za pomocą nadajnika podczerwieni przez wbudowane gniazdo RJ.

Napęd Glydea 35e WT

Glydea_35e_

Napęd ze sterowaniem przewodowym do karnisza Glydea. Przeznaczony do zasłon o ciężarze do 35 kg i szerokości do 10 m. Zabezpieczenie przed zerwaniem zasłony przez pociągnięcie – napęd nie posiada hamulca. Położenia krańcowe określane przeciążeniowo. Możliwość regulacji prędkości napędu.

Chcesz sterować karniszami z dowolnego miejsca na Świecie??>

Somfy Tahoma Warszawa
Kontakt Ardeko Warszawa