Rolety rzymskie

Rolety rzymskie na wymiar, szycie rolet rzymskich

Nie tylko firany i zasłony! Nowoczesne okna coraz częściej zdobią fantazyjne lub klasyczne rolety, a to się dobrze składa, bo w Ardeko mamy ich ogromny wybór! Spotkaj się z nami w warszawskim salonie oraz skorzystaj z kreatywnych pomysłów i eksperckiej wiedzy naszych specjalistów. Sprawdź, jak gra światłem może odmienić Twoje wnętrze!

Wizualizacja rolet rzymskich do sypialni
Wizualizacja rolety rzymskiej na okna tarasowe
Wizualizacja rolet rzymskich do salonu

Wszystko, co musisz wiedzieć o roletach rzymskich:

  • Wszystkie oferowane przez nas modele współpracują z systemami inteligentnych domów, mogą być sterowane elektrycznie, pilotem radiowym, za pomocą smartphone’a lub manualnie – za pomocą różnokolorowych łańcuszków.
  • Najważniejsza jest tkanina. To od niej zależy rodzaj okiennej dekoracji, możemy wybrać rolety udrapowane, układane, doszyć dodatkowe plisy, ozdobne wypustki, tasiemki. Rolety znajdujące się w jednym pomieszczeniu szyte są z uwzględnieniem powtarzalności wzoru lub mogą tworzyć zaprojektowany układ barw i wzorów, dopełniać lub kontrastować z innymi elementami wystroju wnętrza.
  • Jeśli chcemy osiągnąć efekt pełnego zaciemnienia, możemy zastosować dodatkową podszewkę typu black-out; jeśli chcemy zaś wpuścić do wnętrza więcej światła wybierzmy tkaniny półprzezroczyste, z naturalnych materiałów i w jasnych odcieniach: beżach, bielach, subtelnych szarościach.
  • Przy montażu rolet do ramy okiennej uchwyty są przykręcane do listwy przyszybowej, która nie jest elementem konstrukcyjnym okna i sama rama nie ulega uszkodzeniu. Mogą być również zastosowane zaczepy bezinwazyjne czyli bez wiercenia. Rolety możemy montować także do sufitu lub do ściany.

Wybór rolet jest naprawdę spory, dlatego z  przyjemnością pomożemy w wyborze optymalnego dla Państwa wariantu.

Montując do sufitu możemy zawiesić dwie rolety jedna za drugą-z tkaniny przejrzystej i zasłaniającej. Montaż do ściany dwóch rolet jest możliwy  na specjalnych wzmacnianych, rozsuwanych wspornikach. Rolety mogą być sterowane  za pomocą łańcuszka/różne kolory-biały, szary, beż, brąz, czarny, srebrny metalowy zdj. /,sznura/biały, beż, szary, czarny/ lub elektrycznie24V lub 230V .Do sterowania elektrycznego wykorzystujemy podzespoły Somfy, Coulisse, Elero. Rolety rzymskie na wymiar mogą być sterowane przełącznikiem umieszczonym na ścianie,  pilotem radiowym a nawet za pomocą iPhone’a, iPad’a lub innego smartphone’a.

Wszystkie oferowane przez nas rolety współpracują z systemami inteligentnych domów. Rolety rzymskie Warszawa mogą być wykonane z większości tkanin, które mamy w swojej ofercie, ale właśnie tkanina/wzór, faktura, grubość/ wymusza często sposób szycia. Jednym z najbardziej popularnych sposobów szycia jest z tzw. „patyczkami do przodu” .Charakteryzuje się on widocznymi od przodu rolety dekoracyjnymi  szprosami w tunelach z tkaniny  /jeżeli jest kilka rolet obok siebie to szprosy są w jednej linii od podłogi  czy parapetu. Odległości pomiędzy szprosami są rozliczane indywidualnie do każdego zlecenia, z uwzględnieniem takiego sposobu składania się tkaniny, żeby słońce nie wypalało fałd kiedy roleta jest lekko opuszczona. Od spodu rolety wszywane są na przezroczystych tasiemkach kółeczka odporne na czyszczenie chemiczne. Do szycia używamy wysokiej jakości Inny efekt osiąga się wszywając poziome taśmy tunelowe od tyłu tkaniny. Uzyskujemy wtedy gładką powierzchnię rolety usztywnioną szprosami. Taśma tunelowa jest wtedy przyszyta jednym szwem. Jeżeli chcemy uzyskać lekko wypukłe  szprosy-specjalną taśmę przyszywamy  dwukrotnie góra-dół i w ten sposób utworzony tunel wprowadzamy fiszbiny. Najczęściej wykorzystujemy ten sposób do cienkich, delikatnych tkanin. Szprosy są cienkimi przezroczystymi rureczkami. Stosujemy wtedy również przezroczyste obciążniki. W kolejnym rodzaju rolet rzymskich taśmy wszywane są w pionie. Tkanina miękko się układa, ale w regularne fałdy. Szerokość fałd Dodatkowo niektóre fałdy mogą być spięte ze sobą więc po całkowitym rozłożeniu rolety one pozostaną   /.Tkanina w roletach może być również udrapowana /roleta austriacka/lub układana/roleta londyńska/ Możliwe jest łączenie tkanin z uwzględnieniem raportu ,doszywanie plis, ozdobnych wypustek czy pasmanterii.

Grupy rolet w jednym pomieszczeniu są szyte z uwzględnieniem powtarzalności wzoru lub mogą tworzyć zaplanowany układ barw i wzorów. Nowoczesne firany – rolety rzymskie są gwarancją dobrze ozdobionego okna. Aby osiągnąć efekt pełnego zaciemnienia-rolety podszywa się podszewką typu  black out Przy montażu do   ramy okiennej  uchwyty są przykręcane do listwy przyszybowej, która nie jest elementem konstrukcyjnym okna i sama rama nie ulega uszkodzeniu. Mogą być również zastosowane zaczepy bezinwazyjne/bez wiercenia/

Rolety rzymskie na wymiar – mogą być wykonane z większości tkanin dostępnych w naszej ofercie tworząc niepowtarzalne kompozycje.

Tutaj  dowiecie się więcej o sposobach szycia i montażu rolet rzymskich.

Zapraszamy – Ardeko Warszawa

Sposoby szycia rolet rzymskich

Wyróżniamy kilka podstawowych sposobów  szycia rolet rzymskich.

Ich dobór uzależniony jest od wybranej tkaniny i efektu jaki chcemy osiągnąć.

Rolety rzymskie - model 1

Model 1 – pionowo wszywana taśma od tyłu rolety. Nadaje się dla tkanin firankowych, delikatnych.  W tej wersji nie stosujemy poziomych szprosów usztywniających.

Rolety rzymskie - model 2

Model 2 – model przeznaczony dla tkanin ze wzorem. Taśmy na szprosy wszywane poziomo od tyłu tkaniny. Taśma przezroczysta lub w kolorze

Rolety rzymskie - model 3

Model 3 – tunele ze szprosami od  tyłu rolety, przeznaczony dla tkanin bez wzoru lub z pionowymi pasami.

Rolety rzymskie - model 4

Model 5 – Tunele na szprosy zaszywane od przodu  rolety. Nadaje się dla większości rodzajów  tkanin .  W tej wersji ewentualne łączenie tkaniny w poziomie jest najmniej widoczne

Rolety rzymskie - model 5

Model 9 – model z fałdami spiętymi na stałe. Bardziej dekoracyjny , nadaje się do większości typów tkanin

Rolety rzymskie - model austriacki

Model Austriacki – 

nie posiada poziomych szprosów, tkanina jest stale zmarszczona. Idealny do wnętrz klasycznych

Montaż rolet rzymskich

Montaż do sufitu

Montaż rolet rzymskich na suficie

Roletę montujemy do sufitu. Szerokość rolety jest o ok 10-20cm większa od szerokości wnęki okiennej. Do wysokości wnęki dodajemy całą wysokość nadproża.

Montaż do ściany

Montaż rolet rzymskich na ścianie

Roletę montujemy do ściany nad oknem. Szerokość rolety jest o ok 10-20cm większa od szerokości wnęki okiennej. Do wysokości wnęki dodajemy 25-30cm ,żeby roleta się złożyła i nie kolidowała z otwieranym oknem.

Montaż na ramie okna

Montaż rolet rzymskich w ramie okna

Ten sposób montażu umożliwia wykorzystanie parapetu na kwiaty , czy inne ozdoby. Rolety montowane są przy szybie do ramy okiennej. Jako wysokość podajemy wysokość ramy okiennej. Szerokość rolety to szerokość szyby + odległość do klamki x 2.

Zadaj pytanie

Wyślij zapytanie aby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie.