Zalety rolet rzymskich

Dekoracja okien to jedna z kluczowych inwestycji w naszym domu. Przede wszystkim odpowiednio dobrana pozwala nam na zachowanie prywatności oraz uchroni przed zbyt intensywnym działaniem słońca. Poza tym dzięki różnorodności tkanin zwiększymy estetykę naszych wnętrz. Dobrym pomysłem jest zastosowanie rolet rzymskich, które łączą w sobie wszystkie te cechy. Poniżej przedstawiamy korzyści z wyboru takiego rozwiązania.

Efektowna dekoracja małego okna

Zastosowanie zasłon w przypadku małych okien może okazać się zbyt przytłaczające. Jeśli jednak zdecydujemy się na rolety rzymskie zachowamy funkcję przeciwsłoneczną oraz otrzymamy efekt lekkości, gdyż nie zajmą one miejsca po obu stronach okna.

Dla wielbicieli stylu minimalistycznego

Rolety rzymskie idealnie nadają się do wnętrz o minimalistycznym charakterze. Dzięki swojej prostej i nowoczesnej formie nie będą konkurować z resztą pomieszczenia, a podkreślą jego styl i dodadzą mu klasy.

Kaloryfer pozostanie odkryty

W sytuacji, gdy w naszym domu kaloryfery umieszczone są pod oknami, rolety będą niezastąpione. Dzięki regulowanej długości pozwolą na odpowiednie ogrzewanie, gdyż ciepło będzie równomiernie rozchodziło się po mieszkaniu, a nie kumulowało się między oknem a zasłoną. Ponadto, jeśli zdecydujemy się na wybór grubszego  materiału roleta będzie w stanie blokować utratę ciepła zimą, a latem nie dopuści do nadmiernego nagrzewania pomieszczenia promieniami słońca.

Możliwość wprowadzenia do wnętrza odważnego wzoru

Dzięki swojej horyzontalnej formie rolety świetnie nadają się do pokazania na nich odważnego wzoru. Dzięki temu możemy wprowadzić do wnętrza np. motyw roślinny, który jednocześnie będzie prezentował całe swoje piękno, ale nie zasłoni przy tym całego okna. W ten sposób uzyskamy wyjątkową dekorację, która ożywi nasze wnętrze.

Świetnie sprawdzą się w kuchni oraz łazience

Kuchnia i łazienka to bardzo specyficzne miejsca. Wydawałoby się, że wprowadzenie do nich tkanin jest niepraktyczne. Łatwo tutaj o zabrudzenie oraz zamoczenie. Tymczasem rolety rzymskie świetnie się sprawdzają w takich przestrzeniach. Dzięki podwieszeniu ich na wymaganej wysokości nie będą kolidowały z myciem naczyń czy kąpielą. W ten sposób osiągniemy niebanalne wnętrze, wykorzystamy przestrzeń oraz zachowamy funkcjonalność rolet.

Chronią przed nadmiernym światłem

Jedną z podstawowych funkcji rolet rzymskich jest możliwość ograniczenia intensywnego światła słonecznego. Dzięki możliwości kontroli rolety możemy idealnie dopasować ilość wpadających do wnętrza promieni słonecznych.

Ochrona prywatności

Oczywiście nie możemy zapomnieć o tej zalecie rolet rzymskich. Dzięki nim możemy skutecznie zasłonić nasze okna i uniknąć spojrzeń osób trzecich.

Łatwość czyszczenia

Rolety rzymskie mają tę przewagę nad zasłonami oraz żaluzjami, że łatwo utrzymać je w czystości. Łatwy demontaż pozwala na szybkie upranie ich, a przez to, że zrobione są z mniejszej ilości materiału niż zasłony, możemy zmieścić ich więcej w pralce. Warto wspomnieć także, że częste pozbywanie się kurzu oraz wszelkich zanieczyszczeń pomaga w walce z alergią.

Podsumowanie

Zasłanianie okien to już nie tylko kwestia czysto funkcjonalna. Dzięki szerokiemu wyborowi tkanin, kolorów i wzorów możemy podkreślić styl naszego wnętrza lub nawet całkowicie go zmienić. Rolety rzymskie mają dużo do powiedzenia w tym temacie, gdyż łączą w sobie plusy zasłon oraz żaluzji. Jednocześnie kontrolują wpadające światło do wnętrza, nie przytłaczając go. Ponadto są łatwe w utrzymaniu czystości, co na pewno zwiększa ich popularność.

 

Tags: