Plisy

Plisy ochronią przed słońcem i zapewniają atrakcyjny wygląd oknom

Jeśli chcą Państwo zapewnić swoim oknom ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem doskonałym wyborem są plisy. W odróżnieniu od rolet i żaluzji, umożliwiają jedynie częściowe zasłonięcie dopływu świata do pomieszczenia. Tkanina, z której wykonany jest produkt, może być przesuwana zarówno w górę jak i w dół, tworząc pożądaną ochronę. Plisy zapewniają również możliwość łączenia tkanin przepuszczających światło z tymi, które przed nim chronią.

Dostępne w naszej ofercie plisy to nie tylko wysoka funkcjonalność zależna od naszych wymagań, ale również niezwykle atrakcyjny wygląd. Poza możliwością łączenia tkanin o różnej przepuszczalności światła, nic nie stoi na przeszkodzie by wykonać je z wybranych przez klienta materiałów o dowolnym wzorze i kolorze. Tym samym istnieje możliwość dopasowania ich do charakteru wnętrza, nadając oknom wyjątkowego wyglądu.

Co niezwykle ważne, plisy można dopasować do kształtu okna – trójkątnego, trapezowego, jak i tradycyjnego – kwadratowego czy prostokątnego. Dzięki perłowej powłoce w znaczny sposób ograniczają dopływ promieniu słonecznych do pomieszczeń zapewniając chłód w gorące dni. Istotna jest również możliwość sterowania plisami przy pomocy pilotów lub przełączników, przez co nie wymagają bezpośredniego kontaktu z produktem.

Skontaktuj się z naszym konsultantem, lub odwiedź nas w Warszawie – uzgodnimy warunki współpracy i zamówienia.

 

Plisy to rodzaj osłon okiennych, które skutecznie przesłaniają pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem.  W odróżnieniu od rolet czy żaluzji plisa umożliwia zasłonięcie dowolnego fragmentu okna przy jednoczesnym przesuwaniu tkaniny zarówno od dołu, jak i od góry. Szeroki wybór tkanin pozwala na zastosowanie plis jako wyłącznej dekoracji okien. Dodatkowym atutem tego typu osłony jest to, że można tu łączyć ze sobą tkaniny transparentne jak i w pełni zaciemniające. Dowolność ta także dotyczy struktury i kolorystyki użytych materiałów. Plisy występują w wielu modelach, w tym do nietypowych kształtów okien (trójkąty, trapezy). Dzięki funkcjonalności plis oraz szerokiej gamie tkanin ochrona przed światłem słonecznym jest bardziej skuteczna, a pomieszczenia nabierają oryginalnego wyglądu.Część tkanin do plis pokryta jest od tyłu perłową powłoką, która istotnie redukuje nagrzewanie pomieszczeń. Plisy mogą być sterowane elektrycznie co szczególnie istotne jest przy przesłanianiu dachów ogrodów zimowych i innych okien z utrudnionym dostępem.

Poniżej skrócony wykaz modeli plis