Systemy panelowe

Żaluzje panelowe – odkryj piękno nowoczesnych dekoracji okien

Wiele osób decydując się na dekorację okien szuka rozwiązań nie tylko estetycznych, ale również nietypowych, niepowtarzalnych. Pragniemy wnętrz, które mają charakterystyczne elementy – eleganckie, wyraźne, wpadające w oko. Doskonałym przykładem produktu, który spełnia taką rolę są żaluzje panelowe. Dzięki nim aranżacja wnętrz oraz dekoracja okna będą idealnie dopasowana do Państwa potrzeb.

Żaluzje panelowe są inaczej zwane storami japońskimi. Nazwa pochodzi od angielskiego sformułowania „panel track”. Tego typu rozwiązanie jest alternatywą dla rolet, verticali oraz często ciężkich i mało estetycznych zasłon czy firan. Niebagatelną zaletą żaluzji jest możliwość zakrycia dużej połaci okna. Pozwala to udekorować okna, a także sprzyja zachowaniu prywatności. To tak samo ciekawa metoda dekoracji, jak żaluzje rzymskie, czy żaluzje elektryczne na pilota.

Ten rodzaj dekoracji to niezwykle wytrzymałe oraz estetyczne pasy, o szerokości 60-100 cm. poruszające się po wielotorowej szynie (może być od 2 do 5 torów). Żaluzja może się zsuwać na jedną stronę lub rozsuwać na boki jak kurtyna. W zależności od liczby torów, typu zsuwania, a także rodzaju sterownia można szynę konfigurować w różny sposób (patrz diagram poniżej). Wykorzystujemy głownie produkty firmy Faber – lidera rynku. Sposób montażu jest bardzo prosty, a sama konstrukcja gwarantuje funkcjonalne użytkowanie.

Zasłony panelowe są wykonywane dokładnie na wymiar i stanowią idealne rozwiązanie dla bardzo dużych okien. Mogą spełniać rolę zarówno zasłon do drzwi przesuwnych, jak i stanowić swego rodzaju dekoracyjną ściankę dzielącą pomieszczenie. Jest to więc produkt konkurencyjny to tego, jakim są żaluzje drewniane.

Tkaniny stosowane w zasłonach panelowych są wykorzystywane również do produkcji rolet, co pozwala na uzyskanie zarówno efektu harmonii, jak też różnorodności w pomieszczeniu. Szczególną uwagę warto zwrócić na bogactwo wzorów oraz kolorów. Mnogość rozwiązań sprawia, że tego rodzaju żaluzje mają ogromne właściwości aranżacyjne.

Szyna może posiadać od 2 do 5 torów. Żaluzja może się zsuwać na jedną stronę lub rozsuwać na boki jak kurtyna. W zależności od liczby torów, typu zsuwania, a także rodzaju sterowania można szynę konfigurować w różny sposób.