Inspiracje z roletami

Rolety okienne są nie tylko niezwykle praktyczną i wygodną w obsłudze osłoną przed światłem słonecznym, ale pełnią również funkcje estetyczne. Obecnie wybór rolet jest tak szeroki, że każdy znajdzie coś, co będzie mu się podobać, a jednocześnie wpasuje się w ogólny charakter wnętrza. Nasza firma oferuje szeroki wachlarz możliwości pod względem wyboru wzorów i kolorów. W zależności od tego, jaki rodzaj rolet wybierzemy, uzyskać możemy zupełnie odmienny, oryginalny efekt.

Inspiracje z roletami

Mieszkanie to miejsce, w którym pragniemy czuć się bezpiecznie i przytulnie. Dodatkowo jest to coś, o czym możemy zadecydować sami i ważne jest dla nas znalezienie takich elementów wyposażenia, które będą współgrać z całą resztą. Decydując się na rolety, możemy postawić na odważne wzory i barwy, które będą odpowiedzialne za styl pomieszczenia i staną się motywem przewodnim, ale równie dobrze możemy wybrać coś bardziej stonowanego, co będzie jedynie delikatnym akcentem dopełniającym ostateczny efekt.  Szczególnie „dopieszczanym” przez nas pod względem wyglądu pomieszczeniem jest zwykle salon. To on stanowi serce domu- tam spędzamy czas i przyjmujemy gości, pełni więc funkcje reprezentacyjne, dlatego tak dużą wagę przykładamy do tego, by był on idealny. Przebywamy w nim stosunkowo często, co sprawia, że wymagamy od niego komfortowych warunków. Rolety w salonie są doskonałym rozwiązaniem. Ochronią przed słońcem i zwiększą prywatność, co niezbędne jest między innymi wieczorami. Poza tym świetnie zastąpią zwykłe zasłony i firanki. W salonie bardzo często stawia się na stonowane, jasne kolory, które koją zmysły po ciężkim dniu pracy, w związku z czym przy wyborze rolet mamy duże pole do popisu- do jasnych barw pasuje mnóstwo odcieni, zarówno tych podobnych do pozostałych elementów wyposażenia, jak i tych kontrastowych. Coraz popularniejszy jest minimalizm w pokojach dziennych, co stwarza dodatkowe możliwości w kwestii dobrania dodatków. Jeśli więc nasz salon nie „krzyczy”, jest raczej prosty i niezbyt wyraźny, można z powodzeniem wybrać do niego rolety wzorzyste lub kolorowe, a nawet jaskrawe, co uczyni pomieszczenie pełnym życia. Doskonale sprawdzą się tutaj rolety o wzorach geometrycznych, które podkreślą minimalizm pomieszczenia, a jednocześnie przełamią nudę. Inaczej sprawa ma się w sytuacjach, gdy otaczają nas intensywne barwy i mnóstwo dodatków. Wtedy warto postawić na rolety jasne, jednokolorowe, by nie dodawać chaosu. Takie same zasady obowiązują zwykle w innych pokojach, w tym w dziecięcych oraz w sypialniach.

W kuchni modne stało się wprowadzanie soczystych barw. Jest to miejsce, w którym przygotowujemy posiłki dla siebie i całej rodziny. Najlepiej, jeśli robimy to w przyjemnej, radosnej atmosferze, jaką zapewni nam odpowiedni wystrój. Rolety mogą być świetnym elementem rozpogadzającym to pomieszczenie. Do jasnych ścian pasować będą na przykład rolety rzymskie w kolorowe paski, które z jednej strony dodadzą elegancji, z drugiej zaś wprowadzą dozę szaleństwa. W całym mieszkaniu z całą pewnością dobrze prezentować się będą rolety dzień – noc, które same w sobie stanowią ozdobę, a dobór ich kolorystyki dodatkowo spotęguje efekt, który chcemy uzyskać.

Montowanie rolet w biurach również zyskuje na popularności. Tutaj zazwyczaj wybiera się klasyczne barwy, jasne i stonowane, bez wzorów, by uczynić miejsce poważnym lub ewentualnie motywy geometryczne, które podkreślą nowoczesny charakter firmy. Wybierając rodzaj i wygląd rolet zastanówmy się przede wszystkim, w otoczeniu jakich kolorów czujemy się najlepiej i które z nich poprawiają nam humor oraz uspokajają.