Zastosowanie rolet rzymskich

Rolety rzymskie mogą być stosowane w wielu rodzajach pomieszczeń, głównie ze względu na ciekawą funkcjonalność oraz dużą dostępność tkanin o różnych cechach, kolorach i wzorach. W jakich pomieszczeniach rolety rzymskie sprawdzą się najlepiej?

Rolety rzymskie w salonie

Salon to jedno z pomieszczeń, w których najczęściej stosowane są rolety rzymskie. Jednym z głównych powodów jest możliwość dobrania rolety z częściowo transparentnej tkaniny, która przepuszcza do pomieszczenia sporą ilość promieni słonecznych, chroniąc jednocześnie domowników przed spojrzeniami przechodniów. Tego typu rozwiązanie dobrze sprawdza się w stylu nowoczesnym oraz minimalistycznym, czyli wszędzie tam, gdzie światło dzienne jest ważną częścią aranżacji. W takich aranżacjach warto dobrać rolety rzymskie wykonane z tkanin w naturalnych kolorach takich jak biel oraz beż, które nie zdominują dekoracji okna i salonu, a jedynie będą stanowiły eleganckie i stylowe uzupełnienie.

Rolety rzymskie w kuchni

Zastosowanie rolet rzymskich w kuchni to jeden z popularnych sposobów na stworzenie przytulnej i domowej atmosfery. Rolety uszyte z delikatnych tkanin podkreślają rodzinną atmosferę tego pomieszczenia. Świetnie sprawdzą się także w jadalni, w której dekoracja okna jest bardzo ważna: zapewnia intymną atmosferę rodzinnych posiłków i gwarantuje naturalny wygląd pomieszczenia dzięki przepuszczaniu światła dziennego. W kuchni dobrze sprawdzają się rolety w stylu austriackim oraz londyńskim, również te ozdobione dekoracyjnymi falbanami i plisami. Jeżeli Twoja kuchnia została urządzona w stylu rustykalnym lub klasycznym, możesz pokusić się o wybór rolet w naturalny wzór, taki jak kwiaty łąkowe, róże lub inne kompozycje roślinne. W kuchni ozdobionej takimi roletami zawsze będzie panowała rodzinna atmosfera.

Rolety rzymskie na wymiar- do wymagających pomieszczeń

Rolety rzymskie są dostępne w wielu wariantach, również w wersji na wymiar. Jeżeli planujesz dekorację okna o nietypowych wymiarach, kształcie lub położeniu, to rolety rzymskie na wymiar będą idealnym rozwiązaniem. Firma Ardeko oferuje szycie rolet rzymskich dopasowanych do wielkości i położenia okien, a także tworzy indywidualne projekty dopasowane do potrzeb swoich klientów. Rolety na wymiar dobrze sprawdzają się w trudnych pomieszczenia, w których nie jest łatwo zaplanować tradycyjną aranżację okna, np. na poddaszach, w oknach dachowych, a także w oknach umieszczonych w ścianach o nietypowych kształtach. Zaletą szycia rolet na wymiar jest także możliwość pełnego dopasowania ich koloru, wzoru, a także zastosowanego materiału do charakteru aranżacji. Nawet jeżeli Twoje okna mają tradycyjne wymiary, ale w ofercie producentów rolet rzymskich nie możesz znaleźć produktu w pełni odpowiadającego Twoim oczekiwaniom, to rolety na wymiar będą idealnym rozwiązaniem.

Rolety rzymskie mają wiele możliwości zastosowań, zarówno biurach oraz lokalach usługowych, takich jak salony SPA oraz pensjonaty wypoczynkowe, jak i w domowym zaciszu. Ciekawa funkcjonalność, możliwość dobrania tkaniny która w zależności od naszych preferencji przepuszcza mniej lub więcej światła, a także ogromna różnorodność stylistyczna sprawiają, że rolety są obecnie coraz popularniejszym sposobem dekoracji okien. 

Zadaj pytanie

Wyślij zapytanie aby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie.