Zastosowanie rolet rzymskich

Doskonale sprawdzą się w salonie i wszędzie tam, gdzie światło dzienne jest ważną częścią aranżacji, jak i w bardziej kameralnych przestrzeniach. Ozdobione roletami rzymskimi kuchnie od razu stają się bardziej przytulne, a te zamontowane w jadalni tylko zaostrzają apetyt na wyjątkowe wnętrze.

Są piękne i praktyczne – nie tylko chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem i ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów, ale też ze względu na dużą różnorodność tkanin i dostępność wzorów doskonale współgrają z minimalistycznym, nowoczesnym czy rustykalnym wystrojem wnętrz. Nie dominują go, a jedynie stanowią stylowe uzupełnienie. Są świetną alternatywą dla klasycznych firan, nic więc dziwnego, że coraz częściej zastępują je w naszych mieszkaniach.

Rolety rzymskie w salonie

Zajrzyjmy najpierw do salonu. Tu najlepiej sprawdzą się rolety rzymskie z naturalnych, transparentnych tkanin w odcieniach beżu, bieli i subtelnej szarości. Mogą być lekko marszczone albo dekoracyjnie pofałdowane; jednolite, w modne szerokie pasy lub geometryczne wzory.

Rolety rzymskie w kuchni i jadalni

W kuchni i jadalni rolety uszyte z delikatnych tkanin podkreślają rodzinną atmosferę przestrzeni. Pasują tu rolety w urocze kwiatowe wzory, z motywem łąki lub innych roślinnych kompozycji. Ocieplają wizualnie i w zależności od pory dnia dają duże możliwości na kreatywną grę światłem.

Rolety rzymskie z podszewką typu black-out doskonale sprawdzą się natomiast w sypialni, nie przepuszczają światła i są spełnieniem marzeń tych, którzy właśnie odsypiają nocny dyżur. Dzięki roletom łatwiejsza  może stać się także drzemka przedszkolaka. No bo czy nie zasypia się przyjemniej, kiedy z własnego okna, zupełnie jak z filmowego projektora, zerkają na nas leśne zwierzęta lub bohaterowie ukochanych bajek? 😉

Po wybór tkanin idealnych do dziecięcych pokoików i nie tylko zapraszamy do firmowego salonu ARDEKO przy ul. Elbląskiej 67 w Warszawie!

Okna szyte na miarę nawet dla wymagających pomieszczeń

Rolety rzymskie dostępne w naszym salonie występują w wielu wariantach, także w wersji na wymiar, co doskonale sprawdza się w przypadku dekoracji okien dachowych lub tych o nietypowym kształcie, zlokalizowanych np. na poddaszu. Specjaliści z firmy ARDEKO uszyją, dopasują i zamontują rolety rzymskie do każdego typu okna, pomogą wybrać wzór, kolor i materiał do konkretnej aranżacji.

Rolety stają się coraz modniejsze nie tylko w domowych wnętrzach, ale ze względu na swoją funkcjonalność i wyjątkową estetykę chętnie wybierane są także jako dekoracje okien w lokalach usługowych, salonach SPA czy hotelach.