Wystrój pokoju dziecięcego

Kolorowo i z pomysłem – wystrój pokoju dziecięcego

Aranżacja wystroju wnętrz pokoju dziecięcego rządzi się nieco innymi prawami od projektowania wnętrza dla dorosłych. Pokój dziecięcy powinien być utrzymany w radosnych barwach, które – w przypadku najmłodszych dzieci, będą dodatkowo stymulować i rozwijać zmysły. Rodzice powinni bowiem pamiętać, że dziecięcy pokój to nie tylko przestrzeń do zabawy, ale także do… nauki. W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wybór elementów wystroju wnętrz w atrakcyjnych cenach.

Co na ściany?

Zanim w pokoju zagoszczą meble oraz zabawki rodzice powinni zastanowić się, w jaki sposób udekorować ściany. Świetnym pomysłem będzie zdecydowanie się na położenie tapety w radosnych, beztroskich kolorach, która jednocześnie będzie wprowadzała w przytulny nastrój. Wybrana tapeta powinna być odporna na zabrudzenia oraz trwała. Dzieci uwielbiają dzielić się swoją twórczością nie tylko w zeszytach – warto być przygotowanym na moment, w którym mały Picasso zdecyduje się na wykorzystanie ściany jako płótna.

Gdy dziecko już podrośnie i zacznie się fascynować postaciami z bajek można sprawić mu niespodziankę i nałożyć tapetę z wizerunkiem księżniczki lub samochodu. Można także w niekonwencjonalny sposób odświeżyć pomieszczenie poprzez… fototapetę. W naszym sklepie możliwe jest wybranie gotowego już zdjęcia lub wybranie własnego – to rozwiązanie sprawi, że pokój dziecka będzie jedyny i niepowtarzalny.

Dekoracja okien

Trudno wyobrazić sobie okna w pokoju dziecięcym bez firanek i zasłonek. To jedne z tych elementów, które ocieplają wnętrze nadając mu przytulny, domowy charakter. Zarówno firanki, jak i zasłony powinny być w jasnych kolorach, które optycznie powiększą pokój. Można zdecydować się na gładki materiał w jednolitym kolorze lub wzbogacony o różnego rodzaju kształty. Ogromną popularnością cieszą się także zasłony, na których widnieją dziecięce motywy – kwiaty, motyle, gwiazdki. Przy okazji wybierania zasłon do pokoju dziecka, warto także zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane – powinien on tłumić światło w ciągu dnia, tak aby dziecko nie zostało obudzone przez promienie słoneczne. Z drugiej jednak strony materiał powinien być na tyle delikatny, aby światło dzienne nie miało problemu “z dotarciem” do pokoju.

Miękko, mięciutko!

Poduszki w pokoju dziecięcym to nie tylko element wystroju wnętrz – to także bardzo często nocna przytulanka. Jednolite, kolorowe, z napisami – można zdecydować się na jeden motyw lub pomieszać wszystkie ze sobą. Jeżeli bowiem chodzi o ten element wystroju wnętrz to nigdy go za wiele. Tym bardziej, że większość osób uważa go za najbardziej domowy i przytulny, kojarzący się z beztroską oraz odpoczynkiem. W naszym sklepie znajdziecie Państwo ogromny wybór poduszek w różnych rozmiarach, wykonanych z najwyższej jakości materiałów.

Wyżej wymienione elementy wystroju wnętrz nadają charakter wnętrzu oraz wprowadzają do niego nastrój. Warto poświęcić dłuższą chwilę na ich wybranie, tak aby wszystko ze sobą idealnie się komponowało i uzupełniało tworząc oryginalne miejsce sprzyjające rozwojowi dziecka.