Inspiracje z żaluzjami

Żaluzje  – Inspiracje

Żaluzje to doskonały pomysł na urozmaicenie wystroju wnętrz. Oprócz swojego zastosowania jako ochrona przed słońcem, są one także niezwykle piękne. Zamontowanie ich w pomieszczeniu, niezależnie od jego przeznaczenia, doda mu wyjątkowości. Żaluzje mogą być przewodnim elementem całości, który wyznacza styl wnętrza, ale bywają również tylko dodatkiem- efekt zależy od nas.

Żaluzje drewniane

Drewniane żaluzje wpasują się do każdego pomieszczenia i w zależności od jego wystroju, mogą nadać inny efekt. Znakomicie będą wyglądać w domu, w którym ceni się klasykę i mocne akcenty. Szczególnie reprezentacyjnym miejscem, w którym przebywa się najwięcej i zwykle najchętniej jest pokój dzienny, czyli salon. To tam odpoczywamy i spędzamy czas z gośćmi, dlatego tak ważne jest, by budził w nas pozytywne odczucia i relaksował. To właśnie dają drewniane żaluzje, które nie są nachalne i ciężkie, czynią natomiast pomieszczenie przytulnym i przepełnionym spokojem. Drewno, jako naturalny surowiec, wydaje się pasować do większości barw i materiałów. Ostatnio modne stało się łączenie elementów drewnianych z jasnymi kolorami, by nadać kontrastu i ocieplić chłodne wnętrza. Dodanie do tego mebli w odcieniu żaluzji pokaże nasze wyczucie smaku. W rezultacie wygląd pomieszczenia nie będzie przytłaczał, a raczej wprowadzi poczucie bezpieczeństwa. Żaluzje drewniane będą także idealnym dodatkiem do biura, gdzie przełamią surowość wystroju. Pomieszczenia wypełnione drewnem lub jego imitacją są bardzo popularne i w największym stopniu podkreślają zawodowstwo firmy.

Żaluzje aluminiowe

Żaluzje aluminiowe są najbardziej uniwersalne i dlatego bez obaw postawić na nie, gdy potrzebujemy, by nasze osłony do okien nie stanowiły wyraźnego elementu w pomieszczeniach, a były po prostu funkcjonalnym dodatkiem. Najczęściej montuje się je w domu oraz w miejscach, w których stawia się na prostotę, jak na przykład gabinety. Aluminiowe osłony do okien są proste i nie powodują przepychu. Świetnie wyglądać będą w pomieszczeniach nowoczesnych i minimalistycznych, jak i tych bardziej klasycznych, a szczególnie w jasnych pokojach oraz w kuchni. W każdym gabinecie podkreślą one sterylność i spokój. Z ich pomocą można uzyskać efekt awangardy i lekkości, między innymi przy połączeniu ich z dominującymi chłodnymi barwami i drobnymi elementami o ciepłych kolorach, co definiuje nowoczesny styl.