Tapety papierowe

Moda na tapety przeżywa w świecie architektury wnętrz prawdziwy renesans! Dostępne w naszym salonie wzorniki z propozycjami m.in. francuskich i włoskich projektantów tapet olśniewają kolorem, fakturą, połączeniem barw i motywów! W dodatku są ekologiczne, wykonane z naturalnych materiałów i przyjazne alergikom! Możemy więc w końcu zapomnieć o słabej jakości kiczowatych tapetach w nieestetyczne wzory, które w latach 70. i 80. ozdabiały ściany w niemal każdym domu.

Współczesnej tapety wykonane są z jednej lub dwu warstw najwyższej jakości papieru, są tłoczone lub drukowane, mogą mieć subtelne lub bardziej awangardowe wzory, kremowe odcienie, romantyczne kwiatowe motywy czy modne pasy.Są doskonałym uzupełnieniem lub podkreśleniem stylu w naszym wnętrzu, i co najważniejsze, tapety papierowe są stosunkowo tanie. To dobry wybór dla tych, którzy lubią częste zmiany domowych aranżacji i nie chcą inwestować w bardziej trwałe i droższe tapety winylowe. Ponieważ tapety papierowe, co oczywiste, nie są odporne na wilgoć, producenci odradzają montowanie ich w kuchni czy łazience. Doskonale za to sprawdzą się w salonie, sypialni, przedpokoju czy pokoju dziecięcym. Drobne zabrudzenia można delikatnie usuwać gąbką.

Oprócz walorów ekonomicznych, nie bez znaczenia jest też ekologia. Tapety papierowe są łatwe w utylizacji, a naturalny surowiec nie przyciąga kurzu, co sprawia, że wszystkim, a szczególnie alergikom oddycha się lżej! Ściany są wolne od alergenów i w dodatku same regulują poziom wilgoci!A więc ekologicznie i ekonomicznie! Sam montaż też jest mało skomplikowany. W opcji „zrób to sam” wystarczy dodatkowa para rąk do pomocy. Nic, tylko dekorować!