Tapety papierowe

Tapety są niezwykle popularne od wielu lat. Często wykorzystywane są w domach rodzinnych od pokoleń. To klasyczne przyozdobienie każdego mieszkania, które zapewnia wyjątkowy efekt i pozwala na wyrażenie siebie. Papierowe tapety mogą być wykonane z jednej lub z dwóch warstw papieru. Ich wybór dotyczy także faktury- istnieją tapety tłoczone oraz drukowane, a wybór zapewni uzyskanie pożądanego przez nas rezultatu.

Szeroki wybór tapet, jaki oferuje nasza firma, pozwala na to, by stworzyć niepowtarzalny wygląd. Każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy tu wielki wachlarz możliwości- od tradycyjnych do nowoczesnych wzorów. Również kolory mają tu ogromne znaczenie- są w stanie zupełnie zmienić styl pomieszczeń. Tapety papierowe to klasyka gatunku, dlatego można wykorzystywać je do aranżacji wnętrz bez obaw, że szybko przestaną być modne. Możemy zdecydować się na delikatne, nienachlane wzory oraz barwy, by delikatnie dopełnić efekt całości, ale równie świetnym pomysłem jest naklejenie na ścianę tapety o wyrazistej kompozycji kształtów i kolorów- to doda naszemu wnętrzu charakteru i uczyni je awangardowym.

Tapety papierowe mają bardzo istotną zaletę- niska cena. Są one najtańsze, jednak wiąże się z tym także dość niska trwałość, co nie jest wadą, jeśli lubimy aktualizować wygląd swojego mieszkania co jakiś czas. Montuje się je w pomieszczeniach, które nie ulegają częstym zabrudzeniom, jak na przykład sypialnia czy salon. Tłoczone i dwuwarstwowe tapety dobrze kryją niewielkie nierówności na ścianach. Większość z nich nie jest zmywalna, dlatego spokojnie można przecierać je w celu zmycia drobnych zabrudzeń, jednak należy to zrobić delikatnie i raczej z użyciem jak najmniejszej ilości wody, by ich nie zniszczyć. Nie są odporne na wilgoć i w związku z tym odradza się ich naklejanie w miejscach takich jak łazienka czy kuchnia. Grubszą odmianą tapet papierowych są tapety akrylowe, które pokryte są cienką warstwą pianki, aczkolwiek charakteryzuje je większa podatność na uszkodzenia mechaniczne typu zarysowania.

Montaż tapet wykonanych z papieru nie jest skomplikowany. Najbardziej istotna jest tu pomoc drugiej osoby, co zdecydowanie ułatwi zadanie i pozwoli uniknąć błędów. Należy pamiętać również o zachowaniu w pomieszczeniu w trakcie naklejania tapety stałej temperatury pokojowej.

Zaletą oferowanych tapet jest także szeroki ich wybór i zwykle dostępność od ręki. Czymś, co na pewno zachwyci osoby, które cenią sobie zdrowie oraz troskę o środowisko jest fakt, że tapety papierowe są najbardziej ekologiczne ze wszystkich dostępnych i łatwo je zutylizować. Dodatkowo materiał ten nie przyciąga kurzu, jest więc odpowiedni także dla alergików. Naturalne surowce pozwalają ścianie oddychać i regulują tym samym poziom wilgoci. Są one wolne od alergenów. Wspomniana niska cena rekompensuje ich delikatność i małą odporność na zniszczenia, a więc nadal jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Połączenie wszystkich tych cech sprawia, że z powodzeniem można tapetami papierowymi dekorować pokoje, w których spędzamy mnóstwo czasu oraz- przede wszystkim- pokoje dziecięce.

Zadaj pytanie

Wyślij zapytanie aby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie.