Ciekawe wykończenie ścian – pomysły

Malowanie ścian na jednolity kolor wciąż stanowi popularne rozwiązanie, jednak wiele osób próbuje wprowadzić do swojej przestrzeni życiowej szczyptę oryginalności. Zatrudniają projektantów wnętrz i kupują różnorodne elementy wykończeniowe – tapety, boazerię, a nawet płytki ścienne. Poniżej opisujemy kilka sposobów na oryginalną aranżację przestrzeni ściennej.

Cegłopodobne płytki

Trzeba przyznać, że wykończenie wnętrza za pomocą płytek cegłopodobnych to dość oryginalny pomysł. Szybkie i proste w montażu, wyglądają identycznie jak tradycyjne cegły. Ich największą zaletą jest jednak możliwość wykorzystania zarówno wewnątrz budynku jak i na jego elewacji.

Cegłopodobne płytki świetnie komponują się z elementami szklanymi i drewnianymi, nadając wnętrzu eleganckiego charakteru.

Boazeria

Odpowiednio zaimpregnowana drewniana boazeria to element wykończeniowy stosowany w mieszkaniach, biurach oraz powierzchniach magazynowych. Nadaje wnętrzom naturalnego charakteru, a dodatkowo, dzięki termoizolacyjnym właściwościom drewna, tworzy dobroczynny mikroklimat.

Boazeria to jednak nie tylko ściany, ale również elewacje i wykończenia tarasów. Wykonana z różnych gatunków drewna, wspaniale prezentuje się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Tapety

W naszym zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć niezmiennie popularnych tapet ściennych. Z powodzeniem wykorzystywane od niemal 500 lat (a według niektórych źródeł nawet dłużej), pozwalają nadać pomieszczeniu niemal dowolny charakter. Stale rosnąca oferta oraz nowe technologie i materiały sprawiają, że tapety pokojowe są dziś bardziej popularne niż kiedykolwiek wcześniej.

W przeciwieństwie do płytek i boazerii, tapety można wykorzystywać jedynie w pomieszczeniach, jednak bogactwo wzorów, motywów i materiałów, na których są wykonane, czynią z nich uniwersalną i elegancką dekorację każdego wnętrza.

Tags: