A może karnisze elektryczne?

Duże, panoramiczne okno to coś, o czym marzy większość osób. Piękny widok roztaczający się na okolicę i znacznie większa ilość światła niż w przypadku tradycyjnych okien sprawiają, że pomieszczenie staje się żywsze bardziej przestronne. Z racji jego rozmiarów, jedną z najważniejszych czynności jest regularne zasłanianie okna panoramicznego przed niechcianymi spojrzeniami. W takiej sytuacji warto rozważyć zakup żaluzji lub karniszy – tradycyjnych bądź elektrycznych.

Praca karniszy elektrycznych bazuje zazwyczaj na własnym źródle zasilania (zasilacz), choć można trafić na model wymagający podłączenia do prądu. Karnisze elektryczne samodzielnie rozsuwają i zasuwają zamontowane na łożyskach zasłony.

Rosnąca świadomość klientów oraz ich zróżnicowane potrzeby sprawiły, że karnisze elektryczne występują w kilku wariantach. Spotyka się zarówno urządzenia sterowane ręcznie, jak i bezdotykowo (z wykorzystaniem pilota), a n9ektóre modele pozwalają na oba rodzaje interakcji.

Karnisz elektryczny świetnie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku dużych okien i ścian, które szybko i szczelnie zasłania. Działa przy tym zaskakująco delikatnie, przez co nie niszczy materiału, z którego wykonane są zasłony. Wygoda i skuteczność sprawiają, że z tego typu urządzeń chętnie korzystają nie tylko hotele i firmy, ale również osoby prywatne.

Tags: