Na co zwracać uwagę wybierając karnisz elektryczny

Elektrycznie sterowane zasłony wykorzystuje się dziś nie tylko w hotelach, dużych firmach i teatrach, ale również w zwykłych mieszkaniach. Nie ma w tym jednak nic niezwykłego – rozwiązanie to jest bardzo wygodne i funkcjonalne ze względu na coraz większe wykorzystanie szklanych powierzchni w budownictwie. Zarówno okna tarasowe jak i szerokie okna panoramiczne wymagają zastosowania sprawnego systemu kurtyn, a co nadaje się do tej roli lepiej niż karnisze elektryczne?

Cechy, na które należy zwrócić uwagę

Na komfort użytkowania urządzenia takiego jak karnisz elektryczny składa się kilka bardzo istotnych elementów. Przed wyborem urządzenia warto przyjrzeć się każdemu z nich.

  • karnisze powinny przede wszystkim cicho pracować, zaś ich silnik powinien być niewidocznie umiejscowiony

  • udźwig karnisza – bardzo ważny czynnik gdyż nie wszystkie zasłony są wykonane z lekkiego, zwiewnego materiału

  • opcja pozwalająca na ręczne sterowanie jest bardzo przydatna, np. podczas problemów z zasilaniem

  • giętkie szyny dzięki którym można dopasować karnisz do nietypowego układu pomieszczenia

  • kilkupoziomowa prędkość ruchu zasłon

  • „miękki start” sprawia, że zasłony nie bujają się podczas ruchu.

Powyższe elementy opisują idealny system karniszy, dlatego nie każde dostępne na rynku urządzenie jest w stanie spełnić wszystkie kryteria. Pamiętajmy jednak, że im więcej tym lepiej.

Dopasowany do potrzeb

Potrzeby klientów znacznie się od siebie różnią, co wiąże się z dużym zróżnicowaniem w stosowanych technologiach okiennych. Z tego powodu, karnisze elektryczne są zazwyczaj dopasowywane indywidualnie, na wymiar.

Personalizując karnisz należy zastanowić się nad funkcjonalnościami, które są nam potrzebne. Rodzaj tkaniny, kierunek przesuwania zasłon, sposób sterowania – wszystko to powinno być uwzględnione już na etapie projektowania.

Tags: