Estetyka i funkcjonalność w dekoracji okien, czyli o roletach elektrycznych słów kilka

Rolety od pewnego czasu zastępują w domach zasłony i firanki. Stanowią nie tylko dekorację okien, ale także chronią prywatność i gwarantują poczucie bezpieczeństwa oraz intymności ogniska domowego. Ich sprzedaż osiąga szczyt zwłaszcza w okresie letnim, kiedy to walka z promieniami słonecznymi staje się szczególnie uciążliwa. Nic zatem dziwnego, że liczba rodzajów rolet jest stale powiększana. Dziś chcielibyśmy opowiedzieć nieco o jednym z najnowszych modeli, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Rolety elektryczne są prawdziwą innowacją, na którą decyduje się coraz więcej osób. Czym różnią się one od zwykłych rolet? Przede wszystkim tym, że jak sama nazwa wskazuje, są z napędem elektrycznym. Oznacza to, że, aby zasłonić okna nie trzeba podchodzić do każdego z nich tylko użyć pilota, który zrobi to za nas! Genialne w swej prostocie, a jakie wygodne i praktyczne!  Sterowanie roletami elektrycznymi może także odbywać się za pomocą naściennego nadajnika. Zanim dokona się zakupu tego rodzaju rolet warto się zastanowić, który system będzie bardziej odpowiedni i komfortowy.

Oczywistym jest zatem fakt, iż swoje zastosowanie rolety elektryczne znalazły głównie w budynkach biurowych, w których znajduje się duża liczba okien. Idealnie sprawdzają się także w pomieszczeniach z oknami usytuowanymi na pewnej wysokości – w takiej sytuacji ręczne zasłanianie okien może być nieco trudne. Montując rolety elektryczne problem znika. Zaoszczędza się tym samym także czas. Może zatem pora zapomnieć o tradycyjnych roletach z kilkoma sznurkami, które często się zaplątują i zainwestować w nowoczesne rozwiązanie? Powinni pomyśleć o nim przedsiębiorcy, którzy pragną być cenieni za wprowadzanie w życie technologii ułatwiających życie człowieka i usprawniających pracę.

Nie tylko w biurowcach możliwe jest zamontowanie rolet elektrycznych – świetnie sprawdzą się także w każdym domu skutecznie chroniąc przed promieniami słonecznymi. Ich nowoczesny, oryginalny design świetnie dopełni wnętrze optycznie je powiększając. Coraz większa popularność tych rolet sprawiła, że producenci prześcigają się w liczbie oferowanych wzorów i kolorów. Oczywiście niezmiennie od kilku lat najczęściej wybieranym kolorem jest uniwersalna biel, ale każdy kto nie przepada za nią, także znajdzie swój wymarzony model.

Jakość wykonania rolet elektrycznych nie odbiega od najwyższych standardów – raz zamontowane, będą służyć przez długie lata chroniąc prywatność w każdym domu. Już na etapie projektowania wystroju wnętrz warto zerknąć na kilka modeli – być może jeden z nich wpadnie w oko i okaże się tym idealnym? Ponadto rolety elektryczne są mniej czasochłonne w utrzymaniu od tradycyjnej zasłony i firany – nie trzeba ich prać i prasować. Wystarczy od czasu do czasu przetrzeć wilgotną ścierką i już są czyste! To z pewnością kolejna zaleta tego produktu, która sprawia, że warto się z nim zapoznać podczas projektowania funkcjonalnego wnętrza.

Tags: