Firany na wymiar – firany na zamówienie kupisz w Warszawie i w sklepach internetowych

Chociaż w sklepach możemy znaleźć obecnie rożne gotowe firanki, to jednak nie zawsze pasują one idealnie do rozmiaru okna. W takim przypadku rozwiązaniem są firany na wymiar, które możemy zamówić obecnie nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również w tych internetowych.

 

Standardowe firanki gotowe mają najczęściej wysokość od 250 cm do 300 cm. Możemy też zakupić je w wariancie krótszym – wówczas ich długość to najczęściej około 150 cm. Szerokość pojedynczej firanki wynosi około 140-150 cm.

W większości przypadków firanki te pasują, ale zdarza się, że po prostu ich wymiary nie odpowiadają naszym wymaganiom. Wówczas możemy zdecydować się na firany na wymiar. Gdzie można je zakupić i ile trzeba będzie za nie zapłacić?

Firany na zamówienie – idealnie dopasowane

Przede wszystkim firany na zamówienie mogą być doskonale dopasowane do tego miejsca, w którym chcemy je zastosować. Możemy nie tylko określić wtedy rozmiar firanek, ale również możemy zdecydować się na dobranie ich konkretnego wzoru i koloru.

Firmy oferujące usługi szycia firan na zamówienie pozwalają klientom na ich indywidualne dostosowanie pod każdym względem – szerokości, wysokości, rodzaju marszczenia lub też innego sposobu ich zawieszenia (kółka metalowe, tunel, szelki). Możemy dobrać kolor lamówek, dekoracje, zatem firanka może być wykonana według naszego pomysłu, czyli idealnie dopasowana.

Ile kosztują firanki na wymiar?

Ceny firanek na wymiar są wyższe od tych gotowych. Koszt jest obliczany indywidualnie na podstawie wybranych materiałów, a także projektu. Wobec tego wykonanie jednej firany na zamówienie może być kosztem od około 60 złotych do nawet kilkuset złotych.

Gdzie zamówić firany na wymiar?

Jeśli chcemy zakupić firany na wymiar Warszawa jest jednym z wielu miast, w których możemy to zrobić. Do dyspozycji mamy wiele sklepów zajmujących się sprzedażą firan gotowych i materiałów na metry – w ich ofercie jest też usługa szycia.

Dodatkowo nie każdy wie, ale możemy zamówić też on-line firany na wymiar sklep internetowy pozwala nam wtedy również na precyzyjne określenie parametrów wyrobu. Określamy je łatwo w formularzu on-line, dlatego nie musimy się wtedy kontaktować z firmą bezpośrednio. Za zamówienie płacimy z góry przelewem albo za pobraniem.

Uwaga! Warto pamiętać o tym, że firan kupionych przez internet i wykonanych dla nas na wymiar najczęściej nie możemy zwracać! Należy zatem dokładnie pobrać pomiary, aby nie okazało się, że firanki będą za krótkie albo za mało szerokie albo przeciwnie – będą za długie albo zbyt szerokie.

 

Czas oczekiwania na wykonanie firany na zamówienie to zwykle od około 3 do 7 dni roboczych, niemniej jednak zdarza się, że są one szyte dłużej. Wszystko zależne jest od indywidualnej polityki firmy, dlatego jeśli zależy nam na czasie, w takim przypadku powinniśmy zobaczyć, jak długo będzie trwała realizacja zamówienia.

Podsumowując, jeśli zależy nam na tym, aby firanki pasowały idealnie, wówczas warto zdecydować się na te na wymiar. Sprawdzą się do okien wysokich oraz szerokich, gdy nie możemy dopasować co nich modeli gotowych, ale również będą dobrym wyborem wtedy, gdy poszukujemy takich firanek, które są inne niż wszystkie i będą pasowały do naszego pomysłu na wnętrze.