Gotowe zasłony i firanki do pokoju młodzieżowego i firany dziecięce

Dopasowanie ładnych zasłon i firanek do pokoju dziecięcego czy młodzieżowego nie musi być trudne – aktualnie w sprzedaży znajdziemy wiele ciekawych modeli, które doskonale sprawdzą się w takich pomieszczeniach. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!

 

Do pokojów dziecięcych oraz młodzieżowych najczęściej wybierane są inne firanki oraz zasłony niż do salonu czy do sypialni rodziców.

Najczęściej firanki do pokoju dziecięcego i zasłonki są bardziej kolorowe, mogą być również zdobione nadrukami ulubionych postaci z kreskówek oraz bajek, aby całe wnętrze wyglądało uroczo i podobało się małemu lokatorowi. Oczywiście, gusta zmieniają się z czasem, dlatego zasłony oraz firanki do pokoju młodzieżowego także są już inne.

Na jakie modele warto wtedy zwrócić uwagę? O czym warto jeszcze pamiętać oprócz kwestii estetycznych? Zapraszamy do sprawdzenia!

Zasłony i firanki jak z bajki

Jeśli chcemy dobrać ładne firanki i zasłony do pokoju niemowlęcia, możemy zdecydować się na modele przeznaczone specjalnie do pomieszczeń dla najmłodszych, ale możemy też postawić na uniwersalne wzory, na przykład na modne obecnie woale czy osłony w formie paneli wieszanych na karniszu.

Gdy jednak dziecko ma już swój gust, pojawia się problem – jakie zasłony i firanki dla dzieci wybrać, aby maluch mógł czuć się w swoim pokoju dobrze? Najlepiej skonsultować się w takiej sytuacji z dzieckiem, aby znaleźć dla nieco coś w sam raz.

Dziewczynki bardzo często preferują firanki dziecięce z ulubionymi postaciami z bajek, na przykład Krainy Lodu, z księżniczkami Disneya czy Myszką Mickey. Z kolei chłopcy preferują wzory z samochodami czy samolotami. Oczywiście, można zdecydować się też na uniwersalne firany dla dzieci, na przykład ze wzorem zwierzątek czy roślin, kolorową kratą albo pasami, które będą pasowały do pokoju dziecięcego niezależnie od płci dziecka oraz jego gustu.

Z kolei wtedy, gdy poszukiwane są już firany pokojowe dla nastolatka, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na modele nowoczesne. Firany woalowe, z geometrycznymi wzorami, w formie paneli, ale też tylko same zasłony albo w ogóle brak osłon okiennych poza roletą czy żaluzjami – możliwości są tutaj naprawdę różnorodne.

Gotowe czy na wymiar?

Jeśli poszukujemy kolorowych, drukowanych firanek oraz zasłonek, najlepiej skupić się na tych gotowych. Można powiesić je od razu po wstępnym przeprasowaniu, aby prezentowały się dobrze na karniszu.

Warto wskazać, że niektóre wzory są dostępne jedynie w takiej formie – oczywiście firanki gotowe do pokoju dziecięcego oraz młodzieżowego możemy w razie potrzeby zmodyfikować, na przykład skrócić je nieco, gdy są za długie.

Możemy również zdecydować się na wykonanie firan i zasłon na zamówienie, ale w ofertach firm szyjących takie tekstylia nie znajdziemy wielu wzorów dziecięcych i młodzieżowych. Jeśli chcemy zdecydować się na takie zasłony i firanki dla dzieci Warszawa jest jednym z wielu miast, gdzie je zamówimy. Warto też wskazać, że wyroby tego rodzaju na zamówienie znajdziemy w sklepach internetowych.