Firany na przelotkach, firany na szelkach, tunelach i na kółkach – kupisz też w sklepie internetowym

Firanki wcale nie musimy wieszać mozolnie na żabkach – obecnie w sklepie możemy znaleźć również wiele modeli na dekoracyjnych przelotkach, szelkach oraz na kółkach. Znajdziemy je również w sklepach on-line i zamówimy szybko i wygodnie bez wychodzenia z domu.

 

Kiedyś w sprzedaży można było znaleźć tylko firanki przeznaczone do wieszania na żabkach. Trzeba było wtedy samodzielnie upiąć je tak, aby wyglądały w oknie ładnie. Potem do sprzedaży trafiły specjalne taśmy marszczące, które pozwoliły na łatwe zmarszczenie firanki, więc jej powieszenie w oknie było jeszcze łatwiejsze. Obecnie oprócz firanek na taśmach do wyboru mamy również efektowne firany na przelotkach, szelkach i z tunelami – powieszenie ich na karniszu jest jeszcze łatwiejsze!

Stylowe, nowoczesne i funkcjonalne

Firanki w sklepach znajdziemy w wielu ciekawych wariantach do wyboru. Możemy zdecydować się także na firanki na kółkach, z tunelami oraz z szelkami. Pozwalają one na łatwy montaż na karniszach drążkowych.

Firanki z kółkami mają specjalne przelotki wykonane z metalu albo z tworzywa sztucznego, które powodują, że gładko przesuwają się one po drążkach. Modele z szelkami posiadają doszyte dekoracyjne szelki, natomiast firanki z tunelami mają w swojej górnej części specjalne tunele.

Jeśli chcemy zdecydować się na firany na przelotkach, z szelkami albo z tunelem, pamiętajmy o tym, że nie będą one marszczył się tak jak firany z taśmą marszczącą. Właśnie dlatego znajdziemy je głównie we wnętrzach nowoczesnych, gdzie bogate marszczenia i dekoracyjne podpięcia nie są spotykane.

Firanki na karnisze drążkowe

Warto pamiętać o tym, że firany na szelkach, przelotkach i z tunelami są przeznaczone głównie na karnisze drążkowe – rurowe. Możemy je powiesić na tych z drążkami plastikowymi, drewnianymi albo metalowymi. Aby zawiesić firankę, trzeba rozkręcić karnisz i nasunąć na niego tkaninę. Niektóre typy karniszy mają także drążki nakładane na haki, więc nie musimy niczego wtedy już rozkręcać – zdejmujemy drążek, nasuwamy tkaninę i zakładamy go z powrotem.

Oczywiście, możemy też powiesić firany na kółkach, z tunelami oraz z szelkami na zwykłym karniszu z żabkami czy na karniszu szynowym. Musimy jednak pamiętać o tym, że efekt nie zawsze będzie wtedy estetyczny. Ponadto w przypadku kółek może być problem z odpowiednim zmarszczeniem firany, ponieważ przy wszyciu kółek stosuje się usztywniające wkładki.

Jeśli także chcesz zakupić firany na szelkach, z tunelem czy firany na przelotkach sklep internetowy to jedno z miejsc, gdzie można dostać je od ręki. Są one oferowane głównie jako modele gotowe, ale warto wskazać, że działają także firmy, które zajmują się szyciem firan na wymiar z takim wykończeniem.