Gotowe firanki – modne aranżacje – Warszawa

Firanki do kuchni powinny być zarówno ładne, jak i funkcjonalne. Jak znaleźć najlepsze wzory? Jeśli również poszukujesz ciekawych pomysłów na aranżację okna kuchennego, zachęcamy do sprawdzenia naszych porad!

 

Okno w kuchni nie musi być nudne – możemy także ozdobić je tak, aby było atrakcyjnym elementem wnętrza. Na parapecie możemy umieścić wtedy świeże zioła w doniczce, a na karniszu zawiesić piękne firanki do kuchni. W sklepach możemy znaleźć wiele interesujących modeli, dlatego zanim podejmiemy decyzję, warto poszukać inspiracji.

Firanki do kuchni - ardeko.pl

Modne firanki kuchenne – co warto wybrać?

Dzisiaj największym zainteresowaniem cieszą się firanki – są dość proste, ale nie oznacza to wcale, że są nudne. Idealnie komponują się z nowoczesnymi, modnymi teraz aranżacjami kuchennymi.

Do wyboru mamy firany woalowe – lekkie i zwiewne, które delikatnie rozpraszają światło. możemy wybrać także firanki 3D – wycinane laserowo w misterne wzory, na przykład koła czy kwiaty. Chętnie wybierane są wzory geometryczne, na przykład w romby, pasy, zygzaki.

Modne firany do kuchni, jakich szukać?

Do kuchni często wybierane są też firany w formie rolet – świetnie zasłaniają okno i stanowią wyjątkową ozdobę wnętrza. Możemy zakupić takie modne firany do kuchni w wariancie woalowym, ale też z innych materiałów, na przykład z płóciennej bawełny czy lnu.

Oczywiście, możemy zdecydować się też na bardziej tradycyjne firanki aranżacje z nimi są bardziej strojne. Do wyboru mamy między innymi firanki marszczone o asymetrycznym kształcie, modele z florystycznymi detalami, dekoracyjnie podpinane. Mogą mieć nie tylko kolor bieli, ale również kolor kremowy, który dobrze pasuje do aranżacji klasycznych w ciepłych odcieniach.

Zarówno w wariantach klasycznych, jak i nowoczesnych możemy znaleźć firanki łączone z różnych materiałów, na przykład z pasami tkaniny w kratkę, paski, zygzaki czy kwiaty. Dzięki temu wyglądają jeszcze bardziej strojnie.

Warto też wspomnieć o tym, że do kuchni oprócz zwykłych firanek zawieszanych na karniszu możemy też wybrać zazdrostki, które są umieszczane na specjalnych, rozporowych drążkach – można zamontować je nieinwazyjnie na ramie okiennej lub we wnęce okiennej.

Gotowe firanki kuchenne – wystarczy je tylko powiesić!

Nie musimy kupować firanek na wymiar. Dzisiaj najczęściej wybierane są gotowe firany do kuchni, które możemy kupić w wielu świetnych wzorach do wyboru. Wystarczy tylko rozpakować firankę z opakowania, przeprasować ją, aby była gładka, a następnie powiesić.

Takie firanki gotowe mają najczęściej uniwersalne wymiary i pasują na okna o określonej szerokości – najczęściej około 150 – 200 cm. Oczywiście, możemy też zdecydować się na zakupienie firanek na wymiar – musimy jednak pamiętać o tym, że ich wykonanie będzie droższe.

Gdzie kupić ładne firanki kuchenne?

Jeśli także przypadły ci do gustu firanki sklep internetowy to jedno z miejsc, gdzie można zakupić je bez problemów. Do wyboru mamy wiele różnych modeli, które doskonale nadają się do tego wnętrza.

Oczywiście, możemy też kupić stacjonarnie ciekawe firanki, Warszawa jest jednym z wielu miast, gdzie do wyboru mamy różne sklepy. Możemy udać się do popularnych marketów z produktami do wnętrz albo do mniejszych sklepów, które skupiają się tylko na sprzedaży różnych osłon okiennych – w nich wybór jest znacznie większy. Wiele z nich oferuje też na miejscu usługi szycia.