Piękne firany w twoim oknie – najmodniejsze, ładne firanki i szycie firan w Warszawie

W sprzedaży znajdziemy różnorodne firanki w pięknych wzorach. Do wyboru mamy zarówno modele gotowe, jak również możemy zamówić je na wymiar. Co warto wybrać? Zapraszamy do sprawdzenia naszych propozycji!

 

Klasyczne czy najmodniejsze firany? W sklepach możemy znaleźć wiele różnych modeli przeznaczonych dla najbardziej wymagających. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne wzory osłon okiennych, ale bez trudu znajdziemy też piekne firany w klasycznych, florystycznych wariantach.

Co wybrać, aby ozdobić okno?

Przy doborze odpowiednich firan do wnętrza powinniśmy pamiętać o tym, aby pasowały one do niego nie tylko pod katem aranżacji, ale również były łatwe w używaniu, wytrzymałe, miały odpowiednia długość.

Każdy z nas ma nieco inny gust, dlatego ładne firanki to także pojęcie względne. Aktualnie jednak widzimy większe zainteresowanie prostymi wzorami, na przykład dobrze sprzedają się firanki z gładkiego, półprzezroczystego woalu, który efektowne rozprasza promienie słoneczne. Możemy też spotkać się z modnymi firankami wycinanymi laserowo we wzory 3D – wyglądają naprawdę efektownie nawet bez dodatkowych zasłon. Modne są też geometryczne wzory, na przykład w kółka, trójkąty, romby, paski, koniczynę marokańską.

Oprócz nich możemy zdecydować się na różne firanki panelowe – mogą mieć postać wolno zwisających paneli albo mogą tworzyć efektowne kompozycje przestrzenne, na przykład w kształcie litery V. Wykonuje się je także ze żakardowych materiałów.

Ciekawym wyborem do wnętrza będą też ladne firanki z woalu innych półprzezroczystych materiałów łączonych z tkaninami – są one umieszczane najczęściej w górnej albo dolnej części firany, aby nadać jej jeszcze więcej szyku. Kolor materiału możemy dobrać wtedy indywidualnie do kolorów użytych w aranżacji wnętrz.

Firany na wymiar – idealne dopasowanie

Chociaż w sklepach możemy znaleźć różne piękne firany gotowe, to jednak nie zawsze można dopasować je indywidualnie do wnętrza. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie zakupienie ich na wymiar – szycie firan to usługa oferowana obecnie przez większość firm zajmujących się sprzedażą materiałów.

Firanka uszyta na wymiar to najlepszy wybór wtedy, gdy mamy szersze albo wyższe okno, dlatego gotowe firanki nie pasują do niego w ogóle. Również możemy dopasować je dodatkowo pod względem kolorystyki i wzornictwa, na przykład wybrać określone kolory materiałów dodatkowych, lamówek, typ marszczenia w górnej części firanki albo inny sposób powieszenia – kółka metalowe, tunel, szelki.

Dzięki zamówieniu firanek na wymiar uzyskujemy produkt, który będzie indywidualnie dopasowany do karnisza, okna, a także do naszego gustu. Ile jednak będziemy musieli zapłacić za szycie firan Warszawa? Cena jest zależna głównie od wybranego materiału, jego ilości, a także od dobranych dodatków. Firana może kosztować nas zatem zarówno około 60 złotych, jak i ponad 400 złotych za sztukę. Najlepiej zatem skontaktować się z paroma firmami zajmującymi się szyciem firan i zasłon, aby uzyskać indywidualne wyceny.