Gotowe firany balkonowe – nowoczesne firanki krótkie i długie na okno balkonowe

Dobranie stylowych firan balkonowych nie musi być trudne – podpowiadamy, jakie modele warto wziąć pod uwagę, aby uzyskać stylową aranżację!

 

Balkony i tarasy spotykane są zarówno w domach, jak i w mieszkaniach. Drzwi prowadzące na zewnątrz pełnią wtedy także funkcję okna. Wiele osób zastanawia się zatem, jakie firany balkonowe wybrać. A może zdecydować się jedynie na zasłony bez firan? Sposób na ich aranżację jest kilka – zachęcamy do ich sprawdzenia razem z nami.

 

Długi czy krótkie?

Pierwszym pytaniem, które pojawia się w kontekście osłon okiennych na balkony oraz na tarasy, jest ich długość. Możemy zakupić firany na okno balkonowe długie oraz krótkie. Na co lepiej się zdecydować?

Najczęściej wybór pada na firany długie i jednocześnie na długie zasłony. Wtedy możemy całkowicie osłonić okno balkonowe i uzyskać większą prywatność. Aby jednak nie zatamować większości naturalnego światła wpadającego do wnętrza, warto zdecydować się na firanki woalowe.

Druga opcja to firanki krótkie, na przykład znajdujące się jedynie w górnej części okna. Takie firanki są wygodne, ponieważ nie przeszkadzają w otwieraniu i zamykaniu okna balkonowego, ale z drugiej strony nie zapewniają optymalnego poziomu prywatności. Możemy wtedy zastosować zasuwane zasłony albo inne osłony okienne jak żaluzje czy rolety.

Pomysły na nowoczesne firanki do okna balkonowego

Nowoczesne aranżacje są obecnie bardzo popularne i najczęściej wybierane do wnętrz. Jeśli poszukiwane są zasłony i firany balkonowe nowoczesne, warto postawić na modele o prostym, ale efektownym wyglądzie.

Dobrym pomysłem może być zastosowanie wspomnianego już wcześniej woalu – lekkiego, gładkiego i doskonale rozpraszającego światło. Dobrze komponuje się on również z wszystkimi typami zasłon.

Inna propozycja to modne zasłony i firanki we wzory geometryczne, wycinane 3D laserem czy też modele panelowe. Nie musimy wcale przeznaczać na ich zakup sporej sumy, ponieważ możemy zakupić zasłony i firanki gotowe krótkie i długie.

 

Gotowe firanki – od razu do powieszenia!

W sprzedaży znajdziemy różne firany gotowe balkonowe, które od razu nadają się do powieszenia w oknie. Najczęściej mają one długość 250 cm albo 300 cm lub około 150 cm w wersji krótkiej, dlatego możemy dopasować je indywidualnie do wysokości karnisza.

Dostępne w sklepach gotowe firany balkonowe mogą być wykończone prosto, czyli mogą być wieszane na żabkach, ale znajdziemy też modele z tunelami, szelkami, kółkami metalowymi, które przeznaczone są do powieszenia na karniszach rurowych. Znajdziemy też modele z wszytymi taśmami, które po ściągnięciu dają dekoracyjny efekt marszczonej firany.

 

Co więcej, za firany balkonowe gotowe zapłacimy mniej niż za te przygotowane na wymiar, dlatego to korzystny wybór dla osób szukających tanich pomysłów na efektowną dekorację okien.