Stylowe zasłony i firanki. Białe firany i zasłony do sypialni – najlepsza cena!

Biel jest obecnie w modzie, ale to ponadczasowy kolor, który spotykany jest w wielu aranżacjach od lat. Oprócz białych ścian czy mebli możemy też dobrać do wnętrza białe tekstylia takie jak stylowe zasłony i firanki. Dzięki nim wnętrze może być rozświetlone i jeszcze bardziej przestronne!

 

Białe firanki to już klasyka – są dostępne w wielu różnych wariantach do wyboru, na przykład z delikatnego woalu albo z grubszej koronki. Jeśli jednak chodzi o białe zasłony, są one już rzadziej spotykane, ale również zasługują na uwagę.

Nie tylko są bardzo efektowne, ale również na uwagę zasługują ich przystępne ceny – kupimy je często taniej niż osłony z różnym wzorami, dlatego mogą być też świetnym pomysłem dla osób chcących zaaranżować wnętrza ekonomicznie i elegancko.

Uniwersalna biel w aranżacji okien

Zasłony i firanki białe są uniwersalnym wyborem do różnych aranżacji wnętrz – nowoczesnych oraz klasycznych. Najlepiej prezentują się w aranżacjach dość prostych, wręcz minimalistycznych, w jasnych kolorach, ale możemy dopasować j też do aranżacji takich jak skandynawskie, loft, klasyczne, rustykalne, nowojorskie czy francuskie.

Możemy dobrać je do różnych pomieszczeń, między innymi jako białe firany i zasłony do sypialni, do kuchni czy do salonu. Biel sprawi, że wnętrza te będą wyglądały jeszcze bardziej efektownie, czysto oraz nowocześnie. Przykładowo, jako firanki do sypialni albo salonu możemy wybrać te woalowe, które lekko przepuszczają i rozpraszają słońce, ale możemy też wybrać inne wzory, na przykład modne teraz zasłony z laserowymi wycięciami czy też panele w kolorze bieli. Warto też wskazać, że firanki białe świetnie nadają się do wszelkiego rodzaju upięć – w tym celu najlepiej wybrać te wykonane z woalu, który jest materiałem miękkim i lejącym się.

Osłony te możemy aranżować na różne sposoby – możemy zdecydować się zarówno na duet, czyli na firanki oraz na zasłony powieszone w oknie, ale możemy też wybrać same firanki albo zasłony. Można wtedy rozwiesić je na całej długości karnisza albo tylko po jego bokach, wpuszczając do środka naturalne światło słoneczne.

Warto jednak pamiętać o tym, że firanki wykonane z białych materiałów są bardziej narażone na żółknięcie w trakcie użytkowania. Mogą one zmieniać barwę od dymu papierosowego, od ciepła przy grzejnikach, a także od promieniowania UV, czyli od światła słonecznego. Jeśli chcemy zachować śnieżnobiałą barwę zasłon i firanek, powinniśmy pamiętać o tym, aby prać je w specjalnych środkach podkreślających biel i zapobiegających szarzeniu tkanin. Dzięki temu będą mogły posłużyć nam na dłuższy czas.

Ile zapłacimy za białe firanki i zasłony?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, jeśli chodzi o białe zasłony i firanki cena tego rodzaju dekoracji wcale nie jest bardzo wysoka. Możemy bardzo często zakupić je w cenie już od około 20-30 złotych za gotowy produkt w rozmiarze około 250-300 cm wysokości oraz 150 cm szerokości.

Możemy też kupić materiał na metry – za 1 metr bieżący firanek o wysokości 300 cm zapłacimy od około 5 do 30 złotych. Do ceny musimy też doliczyć obszycie, gdy nie możemy zrobić tego samodzielnie. W związku z tym firany i zasłony na wymiar mogą być droższe od tych gotowych.