Jak wybrać odpowiednią roletę rzymską?

Najlepszym pomysłem na zmianę wystroju wnętrz i udekorowanie okna jest stylowa roleta rzymska. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór rolet, o różnych wzorach i kolorach. Zdecydowanie się na tą jedną nie jest takie proste, więc podpowiadamy, jak wybrać odpowiednią roletę rzymską do Twojego mieszkania.

Rolety rzymskie są praktyczne, funkcjonalne, a przy tym są dekoracją dla każdego okna. Coraz częściej wybierane są rolety rzymskie i dzięki temu zdobywają przewagę nad tradycyjnymi zasłonkami okiennymi. Wyglądają bardzo schludnie, pełnią swoją funkcję i bardzo łatwo utrzymać je w czystości.

Jak wybrać odpowiednią roletę rzymską?

Wybierając w sklepie jakąś rzecz zwracamy najpierw uwagę na wygląd, jakość i na cenę. Wszystkie te czynniki sprawiają, czy roleta będzie przez nas kupiona, czy też nie. Lepsza jakość to wyższa cena i lepiej na taki wybór się zdecydować, gdyż będziemy mogli cieszyć się piękną roletą przez długie lata. Jeżeli szukasz idealnej rolety na okno spójrz po pierwsze na wymiar rolety – musi być odpowiedni do wielkości okna. Po drugie zwróć uwagę na obciążnik, czyli dolną listwę, która sprawia, że materiał ładnie się układa i zapobiegnie gnieceniu się. Kolejnym ważnym elementem jest materiał – musi być dobrej jakości. Po praniu nie powinien zmieniać swoich wymiarów i kształtów. Tkanina wykorzystana do produkcji rolet rzymskich nie powinna być lekka, jak przy firankach, ani zbyt ciężka, jak w przypadku zasłon. Następnym czynnikiem wpływającym na jakość rolety rzymskiej jest jej szycie – powinno być równe i trwałe. Dobrze uszyta roleta wpływa na jej idealne układanie się. Zwróć także uwagę na mechanizm regulacji rolety, który powinien działać gładko i lekko. Szczególnie ważne jest to przy większych oknach i roletach, które są cięższe, więc mechanizm musi być idealnie dostosowany, aby użytkowanie rolety było przyjemnością, a nie koszmarem. Stosując się do wszystkich powyższych wskazówek jakość wybranej rolety na pewno będzie Cię cieszyć. Pozostaje tylko wybrać odpowiedni kolor i wzór. Kombinacji jest bardzo wiele. Do pomieszczeń kolorowych, z wieloma dodatkami idealnie sprawdzi się roleta w jednolitym kolorze, tak aby nie dokładać kolejnych wzorów do już bogatego wnętrza. Z kolei, gdy mamy pokój stonowany w jednym kolorze możemy wybrać roletę z ciekawym, wzorzystym motywem.

Jak montować roletę rzymską i jak o nią dbać?

Najlepiej, aby roleta zachodziła za krawędź okna przynajmniej o 3 cm. Takie zakrycie jest odpowiednie dla okna i roleta dobrze się wtedy prezentuje. Rolety rzymskie montuje się na ścianie wysoko nad oknem, nie tuż bezpośrednio nad nim. Takie montowanie daje bardziej estetyczny wygląd. Można ją także zamontować na karniszach. Rolety rzymskie można prać, jest to niewątpliwie ich zaletą i przewagą nad tradycyjnymi roletami. Aby ją wyprać należy odczepić na górze rolety rzep mocujący, który spowoduje, że materiał rolety opadnie. Kolejno należy odczepić linki z zacisków i wyciągnąć szprosy. W ten sposób mamy gotowy materiał do wyprania. Pralkę ustawiamy na 30°C bez wirowania, aby zapobiec ewentualnemu zniszczeniu materiału lub korzystamy z pralni chemicznej. Po wypraniu materiał należy równo rozwiesić i po wyschnięciu zawiesić na okno.

Nasz asortyment jest bogaty i zróżnicowany, dzięki temu każdy klient ma możliwość znalezienia odpowiedniej rolety rzymskiej. Nasze produkty są wykonane z najwyższych jakości tkanin. Cenimy zadowolenie naszych stałych klientów i czekamy na kolejnych, którzy będą czuli satysfakcję z zakupów. Zachęcamy do odwiedzania naszego sklepu w celu sprawdzania oferty i zakupienia odpowiednich dekoracji okiennych

Tags: