Karnisze apartamentowe – dekoracyjne sufitowe karnisze mosiężne kupisz też w Warszawie

Karnisze apartamentowe uznawane są przez wiele osób za jedne z najbardziej eleganckich. Spotykane są przede wszystkim w luksusowych apartamentach oraz hotelach. Teraz można również zamontować je w swoim domu albo mieszkaniu!

W sklepach możemy znaleźć wiele ciekawych modeli karniszy – do wyboru mamy te wykonane z tworzyw sztucznych, drewna czy z metalu, w tym również z solidnego aluminum, które jest jednocześnie odporne na czynniki wewnętrzne oraz lekkie. Aluminum stosowane do produkcji karniszy może być również wykończone na różne kolory, na przykład na modny obecnie mosiądz.

Jeśli również poszukujesz dekoracyjnych karniszy do swojego domu albo mieszkania, warto wziąć pod uwagę karnisze apartamentowe z mosiężnym wykończeniem. Z pewnością staną się ozdobą każdego pomieszczenia!

Budowa karniszy apartamentowych

Karnisze apartamentowe, które również określane są jako szynowe, to specjalna konstrukcja, która dotychczas spotykana była tylko w luksusowych wnętrzach. Najczęściej karnisz apartamentowy montowany jest bezpośrednio pod sufitem – dzięki swojemu prostokątnemu kształtowi tworzy wtedy prostą linię. W sprzedaży znajdziemy też modele montowane do ściany.

Do produkcji karniszy tego rodzaju stosuje się płaskie profile o prostokątnym przekroju. Wewnątrz karnisza szynowego tego rodzaju znajduje się wnęka, w której umieszcza się prowadnicę z żabkami do zawieszenia zasłon albo firanek. W sprzedaży możemy znaleźć również karnisze z rolkami. Górna część zasłon i firanek nie jest wtedy widoczna, dlatego cała konstrukcja prezentuje się bardzo elegancko i stylowo.

Karnisze apartamentowe sufitowe oraz ścienne oferowane są w dwóch wariantach – jako pojedyncze oraz podwójne. W przypadku karniszy pojedynczych mamy do czynienia tylko z jedną prowadnicą, natomiast w podwójnych z dwoma równoległymi prowadnicami przeznaczonymi zarówno do zawieszenia firanek, jak i do zasłon.

Jeśli we wnętrzu chcemy zastosować zarówno zasłony, jak i firanki oraz korzystać z zasłon do osłaniania okna, by zmniejszyć dopływ światła oraz ochronić się przed wzrokiem innych, najlepszym rozwiązaniem będzie karnisz podwójny. Wtedy możemy zawiesić firanki i zasłony równolegle do siebie i dzięki temu korzystać także z nich osobno. Gdy chcemy tylko zastosować we wnętrzu zasłony albo nie planujemy ich zasłaniać, by przykryć firanki, wówczas możemy zdecydować się na karnisz pojedynczy – będzie on tańszy od podwójnego.

Karnisze apartamentowe – także na wymiar

W sklepach znajdziemy gotowe karnisze apartamentowe, ale możemy też zdecydować się na zakupienie ich na wymiar – wtedy firma będzie mogła przygotować dla nas model odpowiadający naszym indywidualnym oczekiwaniom.

W przypadku długości powyżej 250 cm najczęściej stosuje się 2 łączone ze sobą profile, które skręcane są z użyciem wkrętów dociskowych – dzięki temu łącznik nie jest wtedy widoczny. Można łączyć tak ze sobą dowolną liczbę karniszy, dlatego możemy zamontować je nawet na całej długości ściany mającej kilka metrów.

Gdy w sklepie nie możemy znaleźć karnisza, który będzie pasował do wnętrza lub zależy nam na określonym jego wykończeniu, wybranie opcji na zamówienie będzie najlepszym rozwiązaniem. Wtedy firma będzie mogła przyciąć karnisz apartamentowy sufitowy czy też ścienny w zależności od naszych wymagań – z dokładnością co do jednego centymetra.

 

Stylowy mosiądz – doskonały do prestiżowych wnętrz w ciepłym kolorze

Jak wspomnieliśmy wcześniej, obecnie jednym z bardzo modnych kolorów wybieranych przez zamawiających karnisze jest mosiądz. Stylowe karnisze mosiężne świetnie prezentują się w luksusowych przestrzeniach wykończonych w ciepłej kolorystyce. Stanowią przy tym dobrą alternatywę dla koloru złotego, który może być zbyt intensywny i za bardzo rzucać się w oczy.

Mosiądz ma ciepły, ale zgaszony odcień, dlatego będzie świetnie wyglądał z różnymi złotymi, żółtymi czy beżowymi dodatkami we wnętrzu. Oczywiście, możemy też dobrać go do monochromatycznych kolorów, na przykład ponadczasowej bieli czy szarości z ciepłymi odcieniami.

Gdzie kupować dobre karnisze apartamentowe?

Gdy również zainteresowały cię karnisze apartamentowe, masz do dyspozycji wiele miejsc, w których można je zamówić. Tutaj przoduje przede wszystkim Warszawa, w której możemy szybko zamówić różne rodzaje karniszów do wnętrz biurowych oraz do domów.

W sprzedaży znajdziemy również eleganckie karnisze mosiężne Warszawa to miasto, gdzie kupimy je zarówno od ręki w gotowych długości, jak również możemy zdecydować się na zamówienie ich na wymiar. Wtedy producent wykona je indywidualnie z naszymi wymaganiami.

Warto także wskazać, że karnisze apartamentowe w kolorze mosiężnym oraz w wielu innych barwach możemy również zamówić przez internet. W przypadku zakupów on-line możemy wygodnie i szybko złożyć swoje zamówienie – wystarczy tylko wybrać rodzaj karnisza, określić jego długość oraz dodatkowe komponenty, na przykład sposób zawieszenia zasłony i firanki. Bezpiecznie zapakowany karnisz będzie mógł dotrzeć do nas już w ciągu paru dni od złożenia zamówienia w zależności od czasu jego realizacji u producenta.

Podsumowując, jeśli interesuje cię stylowy karnisz do swojego salonu czy sypialni, warto pomyśleć o modelach apartamentowych, które stanowią elegancką alternatywę dla popularnych karniszy rurowych. Możemy zamówić je również w wielu wariantach kolorystycznych, w tym również w stylowym kolorze mosiądzu, który doskonale wpisuje się w ciepłe aranżacje. Gdy nie znajdziemy karnisza w odpowiadającym nam wymiarze, możemy również zlecić jego wykonanie na zamówienie – w firmach stacjonarnych albo całkowicie przez internet.

Tags: