Dywany z długim włosem – jak wybierać włochate dywany z długim włosiem?

Puszysty, miękki, przyjemny dla stóp – taki dywan będzie idealny do salonu, sypialni albo do pokoju dziecięcego. Jak znaleźć najlepsze dywany z długim włosiem?

 

Dywan wcale nie musi być szorstki i niewygodny. Wystarczy, że wybierzemy dywany z długim włosem, które są bardzo komfortowe w codziennym użytkowaniu – można bez obaw chodzić po nich boso, a nawet leżeć na nich.

W sklepach możemy znaleźć wiele różnych modeli dywanów tego rodzaju – podpowiadamy, jak wybrać najlepszy!

  1. Materiały

Jeśli chodzi o dywany z włosem, mogą być one wykonane z dwóch typów materiałów – naturalnych i sztucznych. Dywany naturalne to głównie wełniane, które są bardzo ciepłe i wytrzymałe, a także sprężyste. Z kolei dywany z tworzyw sztucznych są głównie produkowane z akrylu lub z polipropylenu. Są tańsze, ale też wyglądają bardziej sztucznie i są mniej odporne.

  1. Runo

Swój wyjątkowy wygląd dywany włochate, czyli shaggy zawdzięczają specjalnemu runu. Jest ono dłuższe i bardziej gęste niż w zwykłych dywanach, dlatego można uzyskać wtedy efekt puszystości. Zależnie od materiału może być ono grubsze, mniej lub bardziej miękkie, może być bardziej sztywne i sterczeć w górę albo kłaść się jak futro. Runo w dywanach tego rodzaju może być też strzyżone we wzory 3D – dzięki temu dywan nabiera głębi i wygląda jeszcze bardziej efektowne.

Najlepiej dotknąć dywanu przed jego zakupem, aby znaleźć najlepszy model odpowiadający nam pod kątem komfortu. W przypadku zakupów on-line nie mamy takiej możliwości, ale mamy również możliwość dokonania zwrotu w terminie 14 dni.

  1. Kształt

Dywany tego rodzaju możemy kupić w różnych kształtach – najbardziej popularne z nich to prostokątne oraz kwadratowe, ale również wybierzemy modele owalne i okrągłe. Działają też firmy wykonujące dywany na wymiar w dowolnym kształcie wskazanym przez klienta.

  1. Warstwa spodnia

Najlepiej, aby dywany z długim włosiem od spodu były wykończone antypoślizgowymi materiałami – dzięki temu nie przesuwają się na podłodze. Gdy dywan nie ma takiego materiału, wówczas warto dokupić go samodzielnie.

Tags: