Karnisze elektryczne – wysoka jakość i dobra cena!

Karnisze najczęściej kojarzymy z drewnianymi czy metalowymi. Nie każdy jednak zdaje sobie spraw z tego, że w sprzedaży możemy znaleźć również karnisze elektryczne. Czym dokładnie wyróżniają się tego rodzaju drążki na zasłony i firanki i gdzie możemy je zakupić?

Większość z na korzysta z karnisza tylko wtedy, gdy zawieszamy na nim tekstylia albo je zdejmujemy. Na co dzień, wraz z firanką albo zasłoną pełni on rolę dekoracyjną. Jednak są też osoby, które korzystają z karniszy po to, aby odsłaniać lub zasłaniać okna lub inne przestrzenie tekstyliami.

Zasłony albo firanki możemy wtedy zasłaniać ręcznie, przesuwając tkaninę zwieszoną na żabkach lub możemy wykorzystać do tego celu karnisz elektryczny – dzięki swojej konstrukcji będzie mógł on automatycznie zmieniać jej pozycję.

Karnisze elektryczne – do biura i do domu

Konstrukcje takie jak elektryczne karnisze najczęściej spotykane są w przestrzeniach biurowych. Umieszczane są głównie w salach konferencyjnych, ale też w biurach, w których przebywają pracownicy. Dzięki automatyzacji można wtedy łatwo zasłaniać i odsłaniać okna, na przykład w celu wykonania prezentacji z rzutnikiem, aby odciąć światło słoneczne z zewnątrz.

Obecnie jednak karnisze automatyczne tego rodzaju coraz częściej spotykane są też w przestrzeniach domowych. Zwykle są montowane w apartamentach, ale także spotkamy je w zwykłych domach jednorodzinnych. Wybierają je te osoby, którym zależy na większym komforcie i funkcjonalności w ramach obsługi zasłon i firanek.

Kiedy warto zdecydować się na karnisze elektryczne do domu?

Istnieje wiele przesłanek stojących za zakupem karniszy elektrycznych. Warto przede wszystkim zaznaczyć, że są one bardzo wygodne w użytkowaniu, ponieważ nie musimy za każdym razem operować zasłonami czy firankami ręcznie. Na karniszach tego rodzaju można też montować verticale, czyli pionowe żaluzje albo rolety w formie wiszących paneli.

Są one również praktycznym rozwiązaniem wtedy, gdy karnisz zawieszone jest bardzo wysoko, dlatego ręczne przesuwanie tkanin nie jest takie proste. Elektryczne karnisze przypadną też do gustu seniorom.

Najczęściej karnisze tego rodzaju montowane są w salonach oraz w pomieszczeniach służących jako kino domowe – można wtedy łatwo odciąć światło od wnętrza, gdy na karniszu zostaną zawieszone zasłony blokujące jego dopływ. Również mogą sprawdzić się w sypialni.

Zatem karnisz elektryczny sprawdzi się najlepiej w sytuacji, gdy zasłona ma służyć jako osłonięcie wnętrza przed nadmiarem światła lub też ma zapewnić nam dodatkową prywatność. W oknach nie ma wtedy potrzeby montowania rolet lub żaluzji.

Budowa karniszy elektrycznych

Karnisze elektryczne spotkamy w sklepach w wielu różnych wariantach, dlatego możemy dopasować je indywidualnie do wnętrza. Najczęściej są one wykonywane na wymiar, ale możemy też kupić gotowe konstrukcje w określonej długości.

W karniszach elektrycznych stosuje się specjalne systemy napędu, które pozwalają na sterowanie pilotem. Dzięki temu musimy tylko nacisnąć jeden przycisk na pilocie, aby zasłony lub firanki zaczęły się rozsuwać. Najczęściej mamy do wyboru trzy tryby pracy, a mianowicie zsuwanie do napędu, zsuwanie od napędu oraz kurtyna. Większość modeli posiada możliwość elektronicznego regulowania prędkości pracy, a także zapamiętania pozycji końcowej dla zasłon i firanek. Systemy napędowe z silnikami montowane są przy karniszu, mają kompaktowe wymiary, dlatego nie rzucają się w oczy.

Nie ma przy tym potrzeby doprowadzania instalacji elektrycznej do karnisza – najczęściej urządzenia wyposażane są w kable, które podłączamy do gniazdka elektrycznego. To powoduje, że karnisze elektryczne możemy zamontować niemalże wszędzie.

Warto przy tym wskazać, że karnisze elektryczne mogą mieć nie tylko postać prostego odcinka – w sprzedaży znajdują się również modele przeznaczone do montażu w narożnikach. Mają one wtedy lekko zakrzywione tory jazdy i doskonale sprawdzają się w tych miejscach, gdzie znajdują się wnęki okienne czy okna montowane są w stosunku do siebie pod kątem prostym.

Karnisze te najczęściej montowane są sufitowo, ale mamy też możliwość wyboru modeli montowanych do ściany.

Ile zapłacimy za karnisze elektryczne?

Cena zależna jest przede wszystkim od tego, z jakim modelem karnisza mamy do czynienia. Producenci stosują różne rozwiązania technologiczne – mniej i bardziej zaawansowane. Dzięki temu karnisze różnią się szybkością pracy, głośnością, dodatkowymi funkcjami, na przykład łagodnym hamowaniem, aby zapobiegać bujaniu się zasłon po zatrzymaniu.

Przykładowo, jeśli interesuje nas mierzący 400 cm karnisz elektryczny cena tego rodzaju modelu to zwykle od 1300 do 1600 złotych. Za zakrzywione karnisze elektryczne cena jest już nieco wyższa i zapłacimy za nie nawet około 2000 czy 4000 złotych. Oczywiście, są to ceny orientacyjne, dlatego warto udać się do sklepu albo zapoznać się z ofertami producentów na ich stronach internetowych, aby znaleźć najlepszą ofertę.

Firmy zajmujące się dostarczaniem karniszy elektrycznych najczęściej zapewniają swoim klientom także profesjonalny montaż, dlatego nie musimy przeprowadzać go samodzielnie.

Gdzie kupić dobre karnisze elektryczne bez przepłacania?

Jeśli także zainteresowały cię nowoczesne karnisze elektryczne to dobre miejsce, aby się w nie wyposażyć. W stolicy działa wiele firm zajmujących się produkowaniem i montażem tego rodzaju konstrukcji zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych.

Z dostępnymi ofertami oraz cennikami można zapoznać się już teraz na stronach internetowych producentów i sprzedawców.

Tags: