Poczuj się jak u siebie w domu

Urządzenie mieszkania z pozoru wydaje się zadaniem łatwym. Każdy człowiek najlepiej potrafi określić czego potrzebuje oraz najlepiej wie na co może sobie finansowo pozwolić. Co jednak zrobić w przypadku, gdy mieszkanie jest zbyt małe by zagospodarować je zgodnie z naszym życzeniem? Pomocną dłoń wyciąga do nas dziedzina, zwana aranżacją wnętrz. Na rynku istnieje wiele firm, które zawodowo trudnią się rozplanowywaniem powierzchni, nie tylko mieszkań, ale również hoteli, restauracji oraz innych lokali handlowo-usługowych.

Właściwa aranżacja kluczem do komfortu

Odpowiednio rozplanowanie wnętrza pozwala zniwelować różne mankamenty mieszkania, przede wszystkim jego niewielką powierzchnię. Jednak aranżacja to nie tylko układ, to również wybór i dopasowanie do siebie poszczególnych elementów wystroju. Meble, rolety, tapety, wykładziny – wszystkie te elementy muszą ze sobą współgrać aby całość prezentowała się jak najlepiej. Najważniejsze jest byśmy czuli się w nowo urządzonym mieszkaniu jak u siebie.

Aranżując wnętrze mieszkania bądź domu musimy zastanowić się jaki styl chcielibyśmy mu nadać. Wybór teoretycznie jest dowolny, jednak należy pamiętać, że nie każdy styl będzie odpowiedni do określonych typów wnętrz. Mnogość rozwiązań, oraz ich elastyczność, sprawia jednak, że każdy zdoła znaleźć takie, które najbardziej mu odpowiada. Styl industrialny, rustykalny, kolonialny, romantyczny, vintage czy artdéco to tylko niektóre z szerokiej gamy dostępnych dla nas opcji.

Stały trend czy przelotna moda?

W Polsce, pomimo początkowej niechęci, rozplanowywanie i dekorowanie powierzchni mieszkaniowych stopniowo zaczyna zdobywać popularność. Aranżacja wnętrz to przede wszystkim Warszawa, ale w pozostałych większych miastach również można znaleźć firmy, które się nią zajmują. Sprzyja temu wzrastająca zamożność społeczeństwa połączona z brakiem czasu na zajmowanie się wieloma sprawami naraz. To czy aranżacja, zarówno zlecana profesjonalistom, jak i wykonywana samodzielnie (w oparciu o gotowe wzory) jest już regułą czy wciąż tylko przelotnym trendem okaże się w najbliższych latach.

Tags: