Karnisze elektryczne doskonałym wyborem do nowoczesnego domu

Hasło „nowoczesny dom” wciąż budzi wiele wątpliwości. Technologie jutra, które już dziś znajdują zastosowanie w naszych domach są w stanie w znacznym stopniu uprzyjemnić mieszkanie. Jednak czy warto w nie inwestować? Jak się nimi posługiwać? Czy rzeczywiści ich wybór już niedługo będzie tak oczywisty jak zakup pralki automatycznej, która lata temu zastąpiła popularną Franię? Przekonajmy się.

Czym jest nowoczesny dom? Najprościej rzecz ujmując to taki, w których przy budowie i wyposażeniu skorzystano z najnowocześniejszych urządzeń automatyzujących wiele ręcznych, analogowych prac. Nie oznacza to latających talerzy, które same nas nakarmią (choć nie wiadomo co wymyślą błyskotliwi inżynierowie) lecz takie przedmioty jak np. kolektory słoneczne chętnie wykorzystywane do podgrzewania wody, panele podczerwieni mogące zastąpić piece węglowe, bezprzewodowe systemy audio sterowane przy pomocy smartfona czy karnisze elektryczne wyposażone w silniki sterujące.

Co mogą zaoferować nowoczesne karnisze?

Jeszcze kilka lat temu mało kto słyszał o karniszach elektrycznych. Montowane w domach jedynie najzamożniejszych mieszkańców globu lub w profesjonalnie wyposażonych salach konferencyjnych pozwalały cieszyć się wygodnie i efektywnie sterowanymi zasłonami czy firankami. W związku ze stale rosnącym zainteresowaniem produktem, zaczęły coraz częściej gościć w domach wzbudzając podziw wszystkich odwiedzających, którzy również chcieli korzystać z takich udogodnień.

Zupełnie nie dziwi ogromne zainteresowanie karniszami elektrycznymi. Łatwe w montażu, proste w obsłudze i programowaniu uprzyjemniają życie każdemu właścicielowi. Aby zagwarantować pełną elastyczność pozwalają na sterowanie radiowe, przewodowe oraz przez systemy inteligentnych budynków. Są przy tym bardzo dyskretne, nie narzucają się, a jedynie wpasowują w obecny w mieszkaniu styl aranżacyjny. Nie zakłócają również spokoju – ich mechanizmy pracują cicho, sprawnie i bezawaryjnie nie potrzebując konserwacji.

Te najbardziej zaawansowane oferują możliwość pełnego zaprogramowania. Od właścicieli zależy ich prędkość otwierania i zamykania, a nawet początkowa prędkość rozpędzania i hamowania co skutecznie zapobiega „rozbujaniu” zasłon. Możliwości są naprawdę ogromne, a wygoda wynikająca z używania wyjątkowa.

Tradycyjne czy elektryczne?

Karnisze elektryczne wielu osobom kojarzą się jedynie z wielkimi salami konferencyjnymi, gdy prowadzący w razie konieczności ucina dopływ światła przez okna pilotem regulując rolety lub żaluzje. Dziś podobnego działania możemy doświadczyć w zaciszu własnego domu, nie płacąc za to kroci. Jeśli  oczekujemy mocno zdobionych, mosiężnych lub drewnianych, wykonanych w konkretnym stylu tradycyjnych karniszy, również możemy zautomatyzować ich pracę. Gwarantujemy, że każdy kto choć raz doświadczy ich działania, nie będzie chciał wracać do klasycznego regulowania rolet czy żaluzji dłonią.

Tags: