Żaluzje rzymskie w aranżacji wnętrz

Urządzanie nowego mieszkania sprawia nam wiele radości, jednak nie zawsze wiemy, w jaki sposób przeprowadzić aranżację, aby wszystkie elementy do siebie pasowały. Bardzo ważnym elementem wystroju, o którym często zapominamy, są nasze okna. Od tego, czym je przyozdobimy, będzie bardzo dużo zależeć. Stylowe i gustowne mieszkanie warto zaopatrzyć w żaluzje rzymskie, które nadają się do każdego rodzaju wnętrz.

Żaluzje w nowoczesnym domu

Takie rolety idealnie prezentują się w nowoczesnych aranżacjach, nadając im nieco magii rodem ze starożytnego Rzymu. Sprawiają, że pomieszczenie nimi przyozdobione wygląda luksusowo, jednak wcale nie trzeba wydawać na nie fortuny. Dużą rolę w tych żaluzjach odgrywa kolor – w zależności od wybranej barwy czy wzoru możemy uzyskać inny efekt dekoracyjny. Jasne rolety, z delikatnymi fasonami, idealnie sprawdzą się do pokoju, w którym króluje minimalizm. Wzorzyste, wielobarwne wzory są natomiast zalecane do bardziej eklektycznych pomieszczeń, wówczas mogą stanowić ich główną dekorację. Jeżeli jednak wybieramy takie rozwiązanie, pamiętajmy, aby zachować umiar. W przypadku większości dostępnych modeli, mamy również możliwość wyboru sposobu ułożenia tkaniny w momencie jej zwijania.

Funkcjonalność

Oprócz walorów estetycznych rolety są również szalenie gustowne i funkcjonalne, ich obsługa oraz konserwacja nie stanowią najmniejszego problemu. Aby wpuścić do wnętrza nieco światła, wystarczy podciągnąć rolety z pomocą wbudowanego sznurka lub łańcuszka. Żaluzje rzymskie mogą z powodzeniem zastąpić firankę, jeśli tylko wybierzemy model z przeźroczystej tkaniny. Natomiast rolety wykonane z grubego materiału za dnia będą stanowić ciekawą dekorację okna, wieczorem natomiast, kiedy je spuścimy, zapewnią nam całkowitą prywatność. Kolejną zaletą żaluzji jest niezwykła łatwość ich czyszczenia. Tkanina, która wymaga przeprania, przymocowana jest do karnisza z pomocą rzep, dlatego bez problemu ją zdejmiemy, bez konieczności rozmontowywania całej konstrukcji. Przed wybraniem metody czyszczenia warto upewnić się, z jaką tkaniną mamy do czynienia.

Tags: