Zasłony rzymskie- sposób na rozświetlenie wnętrz

Panoramiczne okna oraz narożne widoki, które się za nim rozciągają, zdecydowanie wymagają dobrania odpowiednich zasłonek, jakie będą umożliwiały przepuszczanie do wnętrza odpowiedniej ilości światła, ale jednocześnie będą stanowić doskonałą ochronę przed zbytnim nasłonecznieniem w pomieszczeniu.

Na rynku mamy do wyboru wiele półprzezroczystych firanek, które zdają się idealnie nadawać do tego zadania. Warto jednak pamiętać, iż nie jest to całkiem perfekcyjne rozwiązanie problemu, zwłaszcza ze względu na wymiary niektórych okien, niepozwalające na założenie długiej, powłóczystej firany. Zasłonki często też nie do końca sprawdzają się przy osłanianiu okna, w szczególności, jeśli chodzi nam o możliwość regulacji poziomu zaciemnienia pokoju. W takim przypadku należy pomyśleć o kupnie innego produktu, jakim są zasłony rzymskie.

Pasują one do każdego wnętrza, bez względu na jego styl oraz aranżację. Oprócz tego są sterowane za pomocą sprawnego systemu koralikowego bądź łańcuszkowego, który umożliwia szybką i wygodną obsługę. Od teraz nie musisz przejmować się praniem zasłon i prasowaniem ich, aby zawsze wyglądały świeżo oraz elegancko- materiał z rolet rzymskich co prawda można zdjąć, aby wyczyścić go w pralce automatycznej, ale ich producenci zazwyczaj oferują wybór różnych tkanin, z czego nie wszystkie wymagają ciągłego prania; czasem wystarczy je lekko przetrzeć nasączoną wodą i płynem szmatką.

Dodatkowo zasłony rzymskie nadają efekt delikatnego przenikania światła do pomieszczenia- umożliwiają także szybką regulację zaciemnienia, a sprzedaży dostępne są rolety przezroczyste bądź półprzezroczyste, dzięki czemu możesz osiągnąć pożądany rezultat, dobierając odpowiedni typ do wyznaczonego wnętrza. Należy nadmienić, iż rolety rzymskie występują w wielu różnorodnych wzorach i kolorach, co sprawia, że mogą zawisnąć w niemal każdym pokoju.

Zasłony rzymskie posiadają jeszcze jedną zaletę, jaka wyróżnia je spośród innych zasłon- nadają się do montażu do ściany, sufitu bądź na ramę okienną, co niewątpliwie pozostawia dużą swobodę w zakresie urządzania pomieszczenia.

Tags: