Dywany dziecięce i wykładziny dywanowe dla dzieci w Warszawie

Dobór odpowiedniej wykładziny albo dywanu do pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie dla rodziców – dobry model powinien nie tylko być grubszy i dobrze izolować, ale powinien być też bezpieczny i kolorowy, aby odpowiadać maluchowi. Na co warto się zdecydować?

Dzieci korzystają z podłóg głównie po to, aby się na nich bawić. Dlatego wtedy, gdy interesują nas dobre wykładziny i dywany dziecięce Warszawa ma wiele sklepów, w których możemy wybrać coś w sam raz.

Przy poszukiwaniu odpowiednich dywanów albo wtedy, gdy chcemy zamontować wykładziny dywanowe dla dzieci, musimy wziąć pod uwagę kilka głównych kwestii.

Runo dywanu lub wykładziny

Do pokoju dziecięcego najlepiej wybierać dywany i wykładziny z grubszym runem, które będą dawały komfortowe i ciepłe podłoże podczas zabawy. Uważajmy jednak na dywany i wykładziny typu shaggy – chociaż są bardzo wygodne, to jednak mogą nie być zbyt dobre do zabaw, ponieważ mają zbyt wysokie runo.

Oprócz dywanów ze zwykłym runem możemy też wybrać te plecione ze sznurka, które również są bardzo efektowne.

Rodzaj materiału

Jeśli chcemy zapewnić dziecku wysoki komfort zabawy, warto postawić na dywany i wykładziny z materiałów naturalnych, na przykład bawełny, wełny czy też wiskozy, która powstaje z celulozy.

Pamiętajmy jednak o tym, że dywany z wełny wymagają szczególnego czyszczenia w przeciwieństwie do tych z tworzyw sztucznych.

Bezpieczeństwo

Dywan w pokoju dziecięcym powinien być wykończony antypoślizgową podkładką albo powinien być zabezpieczony meblami przed przesuwaniem się po podłodze. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko upadków i urazów u dziecka.

W sprzedaży możemy znaleźć specjalne podkładki antypoślizgowe umieszczane pod dywanami. W przypadku wykładzin zaleca się jej stałe przymocowanie do podłogi z użyciem taśm albo dedykowanych klejów.

Wzornictwo

Nie zapominajmy też o tym, jak duże znacznie mają odpowiednie wzory na wykładziny i dywany dla dzieci Warszawa to jedno z miast, gdzie w sklepach znajdziemy mnóstwo ciekawych propozycji.

Możemy zdecydować się na dywany z ulubionymi postaciami z dziecięcych bajek, ze zwierzątkami, roślinami, ale również dywany o jednolitej kolorystyce, które będą wpisywały się w aranżację pokoju dziecięcego.

Tags: