Elektrycznie sterowane osłony okienne

Rolety, zarówno te montowane wewnątrz, jak i na zewnątrz okna, cieszą się dużą popularnością ze względu na swoje liczne zalety. Sterowane ręcznie bądź elektronicznie:

  • Chronią nas przed nadmiarem światła słonecznego, strzegą prywatności, zdobią pomieszczenie (rolety wewnętrzne),

  • Dają poczucie bezpieczeństwa, zapewniają ciszę, a także chronią przed zimnem (rolety zewnętrzne).

Zalety elektrycznego sterowania

Sterowanie ręczne jest efektywne, wymaga jednak od nas pewnej dozy wysiłku – kilka, a czasem nawet kilkanaście razy dziennie. Sterowanie elektryczne oferuje użytkownikowi zdecydowanie większy komfort poprzez automatyzację całego procesu. W ich przypadku całą pracę wykonuje mechanizm, który podnosi i opuszcza rolety (wszystkie razem bądź każdą osobno). Ze względu na oszczędność energii i czasu, a także stosunkowo niskie ceny, jest to rozwiązanie coraz powszechniej stosowane.

Elektryczne rolety, oprócz szybkości i sprawności działania, posiadają jeszcze jedną zaletę – można je programować. Dzięki temu podnoszą się i opuszczają w wybranych przez nas porach, indywidualnie dla każdego pomieszczenia. Dodatkowym plusem jest funkcja urlopowa, która steruje roletami także podczas naszej dłuższej nieobecności, sprawiając wrażenie, że dom nie jest pusty.

Najnowocześniejsze rolety są wyposażone dodatkowo w czujniki temperatury, nasłonecznienia i wilgotności, co pozwala im jeszcze lepiej dostosować tryb pracy do potrzeb pomieszczenia.

Sterowanie

Elektryczne rolety mogą być sterowane na dwa sposoby – przewodowo bądź zdalnie. Pierwsza opcja jest najlepsza do domów niewykończonych, wymaga bowiem instalacji okablowania wewnątrz ścian. Żaluzje na pilota są zdecydowanie łatwiejsze w montażu i można nimi sterować bez podnoszenia się z fotela. Częstotliwość tego typu urządzeń nie zakłóca pracy pozostałych sprzętów, dzięki czemu można je zamontować praktycznie w każdym pomieszczeniu.

Wykonane z wielu rodzajów materiałów i dopasowane do indywidualnych potrzeb właścicieli, rolety elektryczne pełnią rolę nie tylko użytkową, ale również ozdobną. Podkreślają styl pomieszczenia i stają się jego integralną częścią.

Jest to rozwiązanie polecane każdemu, kto ceni sobie komfort.

Tags: