Fototapeta do mieszkania

Chcesz odnowić wystrój wnętrz swojego mieszkania? Najlepszym sposobem jest udekorowanie wybranej ściany fototapetą. Znajdziemy je w sklepach stacjonarnych w Warszawie jak i sklepach internetowych. Wybór jest przeogromny. Jak więc wybrać odpowiednią fototapetę?

Fototapeta w kuchni

Kuchnia to miejsce, które nazywane jest „sercem domu”. To właśnie w tym miejscu powstają niezwykłe zapachy niedzielnego obiadu przypominające czasy dzieciństwa. Warto urządzić ją tak, aby czuć się w niej jak najlepiej. Wybierając wzór fototapety zastanów się, czy ma ona być motywem przewodnim czy raczej dopełnieniem wystroju. Jeżeli Twoja kuchnia jest mała należy uważać z dodatkami. Nie warto przedobrzyć bo pomieszczenie stanie się zagracone – a takiego efektu nikt nie chce. Do małych pomieszczeń wybierz jasną fototapetę – taki dodatek sprawi, że kuchnia wyda się optycznie większa. Zachowanie balansu i porządku jest bardzo ważne. Zdecyduj się na delikatny wzór, który pięknie udekoruje wnętrze kuchni. Natomiast jeśli masz kuchnię o dużej powierzchni to spokojnie możesz pozwolić sobie na więcej szaleństwa. Tutaj świetnie sprawdzą się duże fototapety, które będą stanowiły motyw przewodni kuchni. Jeśli kolory Twojej kuchni to beż i brąz, świetnie sprawdzi się fototapeta przedstawiająca głębię lasu. Zieleń naturalnie łączy się z brązem i daje przyjemny dla oka obraz. To tylko jeden z pomysłów, a jest ich setki. Na pewno znajdziesz odpowiedni dla siebie.

Pokój małego dziecka

Tutaj wybór nie jest tak prosty i oczywisty jak mogłaby się wydawać. Jaki motyw wybrać? Jakie kolory? Nasycone i kontrastowe czy naturalne? Warto wiedzieć, że dziecko znacznie mocniej reaguje na kolory niż dorośli. Odcienie ścian, fototapet i dodatków w pokoju wpływają na pobudzenie dziecka lub sprawią, że staje się spokojniejsze. Pokój dla niemowlaka musi być przystosowany do jego potrzeb. Zmysły niemowlaka są bardzo wyczulone, więc nie szalejmy z jaskrawymi kolorami i wzorami. Postawmy na pastelowe harmonijne fototapety. Gdy dziecko zacznie dorastać warto dodać konkretne kolory i dodatki. O tym jakie to będą kolory będzie decydować płeć dziecka. Dla chłopca dobierzmy kolory niebieskie lub zielone a dla dziewczynki róż oraz pomarańcz. Wspólne kolory dla obu płci to miętowy, szary lub żółty.
Tags: