Zasłony pokojowe aranżacje

Aranżację okien w pokojach zostawiamy sobie zawsze na koniec. Czekając na natchnienie, szukamy inspiracji przeglądając dziesiątki propozycji w kolorowych magazynach wnętrzarskich. Zasłony pokojowe aranżacje mają to do siebie, że ich wpływ na ostateczny wygląd pomieszczenia jest ogromny, z drugiej strony to wcale niemały wydatek i z obu powodów rzadko zmieniamy raz powstałą aranżację okien.

Naszą szczególną uwagę przykuwają okna funkcjonujące właściwie zamiast ściany, to ogromne powierzchnie, często łączące w sobie wyjście do ogrodu czy na taras. Tak wielkie okna wprowadzają do pomieszczenia mnóstwo światła, które nie zawsze jest na potrzebne, dlatego od aranżacji okien oczekujemy, że będą nam dawkować światło i promienie słoneczne w zależności od naszych potrzeb.

Dlatego warto przypatrzeć się rozwiązaniu rzadko jeszcze stosowanym w naszych domach, a wywodzącym się z wzornictwa azjatyckiego. Mowa tu o zasłonach panelowych. Po pierwsze montujemy je w dowolny sposób, od sufitu do podłogi, na ścianie lub w samej wnęce okiennej. Panele mogą być wykonane z każdego rodzaju tkaniny, od prawie przezroczystej ,we wzory, w każdym kolorze. Wybierają i dobierając do swoich potrzeb grubość tkaniny oraz wzór na niej wydrukowany, regulujemy dostęp światła słonecznego do naszego pomieszczenia. Najlepszy efekt estetyczny przynoszą panele zamontowane na dużych powierzchniach okiennych. Zasłony panelowe możemy montować w postaci pasów o dowolnej szerokości, dlatego przesuwając je wzdłuż okna regulujemy dostęp światła.

To nowoczesna dekoracja samego okna jak i całego pomieszczenia. Doskonale zastępuje tradycyjne firany, rolety czy żaluzje. Stosuje się je również jako delikatną, umową ściankę działową. Jeżeli nie chcemy i nie potrzebujemy stałej ściany działowej, rozwiązanie w postaci zasłony panelowej ,ruchomej, przesuwanej, oddzielającej przestrzeń tylko umownie jest idealnym rozwiązaniem.

Tego rodzaju zasłony pokojowe aranżacje to nowoczesna, charakterystyczna metoda, która pozwala nam na dowolną interpretację przestrzeni mieszkalnej w naszym domu.

Tags: