Jak dobrać rolety dzień noc.

W ostatnich czasach jedną z najchętniej wybieranych dekoracji okien są rolety dzień noc. Minimalistyczne, łatwe w użyciu i estetycznie w wyglądzie stanowią konkurencję dla tradycyjnych zasłon i firanek. Z pewnością dużo skuteczniej poradzą sobie z ochroną pomieszczenia przed promieniami słonecznymi i zapewnieniem mu prywatności, na której zależy właścicielom domu. To jednym słowem designerska i prosta w obsłudze dekoracja dla nowoczesnych osób.

Cechą charakterystyczną rolet dzień noc są naprzemienne ułożone poziomoe pasy, dzięki którym można porcjować dopływ światła do pomieszczenia. Spuszczenie rolet do samego końca sprawi, że zapanuje w nim pożądana ciemność, natomiast osunięcie ich do połowy okna wprowadzi do pokoju nieco jasności. W przypadku ponurego dnia można podsunąć roletę do samej góry.

Rolety dzień noc

Rolety te można z powodzeniem komponować ze wspomnianymi już firanami i zasłonami bowiem kolory rolet są zazwyczaj stonowane i nie rzucają się w oczy. To bardzo dyskretna ozdoba okna. Można także potraktować ją jako firanę, dopasowując do niej zasłonki – ta opcja rekomendowana jest tym, którzy cenią sobie oszczędne formy, ale jednocześnie lubią klasyczne stylizacje.

Montaż oraz obsługa rolet dzień noc jest niezwykle prosta – można wykonać ją samemu bez potrzeby porozumiewania się z fachowcem. Najistotniejsze jest dopasowanie rozmiaru rolety do okna. Nie trzeba się jednak martwić, jeśli wymiary są niestandardowe – coraz więcej firm oferuje wykonanie specjalnego zamówienia.

Podczas podejmowania decyzji o wyborze rolet warto, oprócz rozmiaru, wziąć pod uwagę takie czynniki jak:

  • kolor
  • transparentność
  • materiał wykonania.

O ile kolor to kwestia indywidualnych preferencji oraz pozostałych elementów wystroju wnętrz, o tyle transparentność oraz materiał wykonania zależą od tego, w jakim pomieszczeniu rolety będą się znajdować. Jeśli np. ma się okna od północy i przez cały dzień słońce zagląda do pokoju, warto wybrać materiał, który nie będzie prześwitywał. Warto zastanowić się także, czy najlepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie rolet dzień noc w kasecie. Nie posiadają one szczelin i tym samym zakryją całe okno uniemożliwiając przedostanie się nawet najmniejszym promieniom słonecznym do środka. Design tego rodzaju rolet jest równie atrakcyjny, co rolet materiałowych – istnieje możliwość zintegrowania ich z zabudową okna za pomocą drewnianych elementów. Montaż również nie stanowi problemu, a użytkowanie wygląda tak samo jak standardowych rolet.

Rolety dzień noc będą pasować także do bardziej profesjonalnych pomieszczeń takich jak biuro, gabinet. Wybierając klasyczny kolor i gładki materiał w biurze zapanuje minimalistyczny, nowoczesny styl tak bardzo utożsamiany z tego rodzaju pomieszczeniami. Należy wspomnieć o jeszcze jednej zalecie tych rolet – nie tylko obsługa charakteryzuje się prostotą i wygodą. Także ich konwersacja nie nastręcza problemów – wystarczy wilgotna ścierka, by pozbyć się z nich kurzu i zabrudzeń.

 

Tags: