Rolety Elektryczne

Okno to najważniejszy punkt każdego domu. To właśnie ono dużo może powiedzieć o jego właścicielu. Dlatego musimy dbać, by nie tylko lśniło czystością, ale również przyciągało uwagę. Rozwiązań jest wiele. Można zastosować różnego rodzaju kroje zasłon i firan.  Na zewnątrz o wygląd naszego domu najlepiej zadbają rolety elektryczne.

Rolety elektryczne

Rolety okienne są bardzo praktyczną opcją, zarówno te wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Chronią nie tylko przed zjawiskami atmosferycznymi (śniegiem, deszczem, słońcem) ale również gwarantują większe poczucie bezpieczeństwa domowników. Rolety elektryczne inaczej zwane automatycznymi to zalecenie polecane przez producentów. Druga opcja, rolety ręczne, nie jest praktyczna oraz wymaga dużego wysiłku i czasu w obsłudze.

Działanie rolet elektrycznych

Rolety elektryczne są obsługiwane za pomocą silnika. Wystarczy tylko nacisnąć guzik w pilocie albo na ścianie, a możemy uzyskać zdumiewający efekt zaciemnienia pomieszczenia, w krótkim czasie. Istnieją dwie opcje obsługi  rolet elektrycznych – przewodowa bądź radiowa. Pierwsza z nich jest instalowana przede wszystkim w domach niedokończonych lub remontowanych. To ograniczenie spowodowane jest koniecznością przeprowadzenia odpowiedniego kabla od rolety do urządzenia zamontowanego na ścianie. Drugie, sterowanie radiowe wybiera najwięcej klientów. Nie wymaga tak skomplikowanego montażu. Wystarczy do każdej rolety elektrycznej podłączyć zasilanie, zazwyczaj z najbliższego kontaktu. Wtedy praktycznie wszędzie za pomocą specjalnego pilota możemy korzystać z udogodnień rolet elektrycznych.

Istnieje opcja podniesienia tylko jednej części, wielokrotnie w zależności od potrzeb użytkownika. To wszystko wykona za nas odpowiedni mechanizm. Kolejna zaleta tych rolet to możliwość ustawienia automatycznego podnoszenia rolet nawet pod nieobecność domowników. Praktyczne rozwiązanie, gdy przykładowo chcemy wyjechać na urlop. Ta opcja ochroni nas przed potencjalnymi włamywaczami, gdyż stwarza wrażenie obecności kogoś w domu. Najnowsze modele rolet elektrycznych posiadają zdolność mierzenia temperatury zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniu oraz poziom nasłonecznienia. Dzięki temu udoskonaleniu rolety mogą samoistnie odsłaniać lub zasłaniać okno.

Czy warto?

Warto zainwestować w rolety elektryczne. Są nie tylko praktyczne i wygodne w użytkowaniu, ale również ładnie się prezentują. Ich koszt niejednokrotnie może odstraszać, lecz w ciągu kilku lat ta inwestycja się zwróci, a właściciel na pewno nie będzie żałował zakupu.

Tags: